Jakiego typu depilacja jest naprawdę skuteczna? Która ma szansę przynieść naprawdę wymierne rezultaty? Sprawdź nasze propozycje

przez | 10 października 2021
Eliminowanie nadmiernego owłosienia stało się wymogiem mody i wiele kobiet będzie spędzać sporo czasu na tego typu czynności. Warto zapoznawać się z najbardziej doskonałymi metodami, które zapewnią osiągnięcie zadowalających efektów.

Jednym z znanych rozwiązań jest depilacja przy pomocy plastrów z woskiem. Jej niezwykle

kosmetyczka

Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com

dużą zaletą są z całą pewnością spektakularnie trwałe rezultaty, które utrzymują się przez wiele dni i zagwarantują gładką skórę. Niestety warto jest zdać sobie sprawę z tego, że depilacja przy użyciu plastrów z woskiem może posiadać również negatywne konsekwencje.

Kliknij ten link – więcej zobaczysz w tekście (polmedico.pl/oferta/implantologia/), który znajdziesz na tamtej stronie. To będą analogiczne porady, więc zapewne je również przekonasz się za ciekawe!

Może wynikać to z faktu, że niezwykle często skutkiem kolejnym tego typu zabiegu są wrastające włoski. Jest to całkowita zmora wielu kobiet. Szczęśliwie mogą istnieć skuteczne sposoby walki z tym problemem. Alternatywą dla depilacji woskiem jest zwykła maszynka.

Jest to z reguły tanie rozwiązanie, może jednak prowadzić do powstawania nieprzyjemnych i mało estetycznych podrażnień, dlatego należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich kosmetyków o łagodzącym działaniu. Z taką pomocą golenie przy użyciu maszynki będzie jeszcze bardziej bezpieczniejsze. Doskonalsza będzie więc depilacja laserowa.

Jest to epilacja niechcianego owłosienia przy pomocy wiązki lasera. Wnika on głęboko

kosmetyczka

Autor: EMPIK
Źródło: EMPIK

w skórę, a tam niszczy cebulkę włosa wraz z korzeniami. To laserowe odmładzanie klasyfikowane jest za całkowicie bezpieczne, z dobrymi wynikami i bezinwazyjne. Energia fotowoltaika szczecin wytwarzana przez laser, jest pochłaniana przez melaninę. Ta z kolei zmienia się w energię termiczną, tak więc niszczy zupełnie cebulkę włosa. Usługi z depilacji laserowej są coraz popularniejsze, warto jednak zupełnie spokojnie znaleźć właściwej kliniki, na przykład depilacja laserowa Warszawa.

Niezwykle skuteczna jest też mirkodembrazja. Jest to pielęgnujący zabieg kosmetyczny, który będzie polegać na ścieraniu różnych stref naskórka dzięki precyzyjnemu kontrolowanemu strumieniowi mikrokryształków. Kontrolowana mikrodermbrazja (więcej informacji) to nowoczesna technologia, która za pomocą nienachalnego, mechanicznego peelingu znacznie poprawia funkcjonowanie skóry.