W jaki sposób dobrać kostium kąpielowy do figury

przez | 9 lipca 2021
Panie niezbyt często wybierają się na plażę, ponieważ boją się pokazywać swe ciało. Mniemają, że tam będą dostrzegalne wszelkie ich krągłości a także słabostki, przez co będą czuć się niezbyt komfortowo. A przecież są zaprojektowane specjalne stroje kąpielowe przeznaczone do rozlicznych rodzajów sylwetek, wystarczy tylko poprzeglądać i dopasować najlepszy dla siebie. Oto kilka podstawowych zasad, jakimi powinnyśmy się kierować przy dobieraniu kostiumów kąpielowych.

Biustonosz Gaia

Autor: Gaia
Źródło: Akrobatka.pl
Warto kupować stroje kąpielowe w swoim ukochanym kolorze – będziemy czuły się w takim stroju dobrze jak też swobodnie, a dobre samopoczucie na plaży to już 50% sukcesu. Drugie 50procent to należyte dopasowanie kostiumu do figury. Takie stroje kąpielowe jednoczęściowe bądź dwuczęściowe nie tylko mogą podkreślić zbyt mały biust, lecz również zamaskować za duże obfitości.

Możemy też wybrać takie stroje kąpielowe, które nie tylko zakamuflują nazbyt obfite biodra, lecz również powiększą optycznie zbyt wąskie. Współcześnie nawet słabostki górnych partii nóg z powodzeniem można zakryć, nie ujawniając tego, czego nie chcemy zademonstrować.

Bikini stringi, Stroje kąpielowe składające się z dwu części powinny być dobierane dla dam o zgrabnej linii ciała, z kolei panie o dość dużych gabarytach powinny postawić na stroje jednoczęściowe – kliknij tutaj. Nie jest to dewiza odgórna, jednak z pewnością warto poważnie zastanowić się nad „odwagą” którą wykazuje się sporo otyłych kobiet, zakładając dwuczęściowe stroje plażowe. W jednakowej sytuacji są chudsze kobiety, które po prostu wyglądają w kostiumach jednoczęściowych niekorzystnie.

Duży biust również potrzebuje odpowiedniego podkreślenia. Wiele z pań wybiera za małe biustonosze w nadziei, że wizualnie pomniejszą biust, co jednak daje odwrotny rezultat. Ważne jest wyselekcjonowanie odpowiedniego usztywnienia, jakie zatrzyma piersi na właściwym miejscu. Ważnym czynnikiem są również paski – stroje kąpielowe na duży biust powinny mieć szerokie paski, jednak nie powinny być one kluczowym źródłem podparcia, mają właściwie zapobiegać zwisaniu. Z pewnością niewskazane są w tym przypadku bikini na sznureczkach i łączone kółkami, stroje bez ramiączek jak też staniki zakrywające biust jedynie do połowy.