Ślubna moda damska – który strój powinna wybrać dla siebie Panna Młoda, by uzyskać współcześnie pewność, że stylizacja będzie zgodna z obowiązującymi trendami?

przez | 19 lipca 2022
Dużo kobiet już od najmłodszych lat marzy o dniu swojego ślubu. Jest to bowiem podniosły moment, kiedy oczy wszystkich gości są zwrócone na Młodą Parę, gdyż to oni są bohaterami tego wieczoru. Nie można się wobec tego dziwić, że dziś każda Panna Młoda stara się zaplanować swoją ślubną kreację w najdrobniejszych szczegółach. Jakie rozwiązania są dzisiaj modne?

Krótka suknia ślubna

Autor: DAGNEZ
Źródło: abcslubu.pl

Ciągle dużą popularnością wyróżniają się sukienki – księżniczki – wejdź na stronę, czyli połączenie gorsetu z obszerną, tiulową spódnicą.autorska witryna więcej pod tym łączem http://www.angelka.pl/Jest to świetne rozwiązanie dla kobiet wysokich oraz szczupłych. Suknia jest na tyle królewska, że nie wymaga przeważnie większej ilości ozdobników. Pięknie będzie się prezentowała ze skromną biżuterią oraz prostą fryzurą. Naturalnie, ważnym elementem stylizacji jest również welon. Do sukienek – księżniczek odpowiednie są welony długie.

Najczęściej, zasada dobierania welonu jest względnie prosta – im dłuższa sukienka, tym dłuższy welon. Obecnie dużo częściej welon jest zastępowany przez fascynatory, woalki bądź wianki, jednak dalej jest jednym z najpiękniejszych symboli zawierania związku małżeńskiego. Czemu? Głównie przez wzgląd na fakt, że w przeszłości welon miał chronić Pannę Młodą przed nieprzychylnymi spojrzeniami. Jest on naprawdę znakomitym dodatkiem. Coraz więcej kobiet decyduje się także na sukienki ze spódnicą w kształcie litery A, która wydłuża i wyszczupla sylwetkę. Poza tym, popularny jest fason sukienek – rybek, który bardzo opina biodra i uda, aby zwężać się od kolan. Rzecz jasna, te sukienki są znakomitym rozwiązaniem dla wysokich i szczupłych Panien Młodych, jako że najczęściej „rybka” podkreśla wszystkie ewentualne minusy figury (kraina stylu).

Panie, które nie lubią długich sukienek mają do dyspozycji dużo interesujących rozwiązań, gdyż projektanci sukien ślubnych proponują też sukienki krótkie, najczęściej w stylu lat 50 i 60, czyli mocno rozkloszowane. Trzeba jednakże pamiętać, że do takiej sukienki należy dopasować odpowiednie obuwie, gdyż często to właśnie ono staje się najistotniejszym elementem stylizacji. Podsumowując, współcześnie każda przyszła Panna Młoda znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferta salonów sukien ślubnych jest naprawdę szeroka. Oferowane są różne fasony, kolory i najlepszej jakości materiały.