Gustowny barek na alkohol – czyli w jaki sposób zachwycić gości?

przez | 9 lipca 2021
Spotkaniom ze przyjaciółmi oraz najbliższymi niejednokrotnie towarzyszy alkohol. Z tego powodu należy zaprojektować miejsce jego przechowywania – najlepiej nienasłonecznione.

sklepowy barek na alkohol

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
W jednym z domów w jakich gościłam przemieszczając się po kraju był niezwykle oryginalnie skonstruowany domowy barek na alkohol. Lustrzana ścianka (http://www.creoconcept.pl/pl/kariera/) z dysponowała kilkunastoma półeczek z najprzeróżniejszymi alkoholami dokładnie z całego świata! Na samym dole zaś była dwudrzwiowa duża szafka z półkami na szkło – literatki, kieliszki, lampki! Przed barkiem wystawał wysoki stół (pod nim była kolejna szafka) z dwoma barmańskimi krzesłami. Wszystko w drewnie z dębu, a każda ze szklanych szuflad podświetlana halogenową lampką.

Na powyższą odsłonę mogą sobie niemniej jednak pozwolić zaledwie osoby posiadające właściwą powierzchnię mieszkania i bogatym budżetem.

Jeśli chcesz obejrzeć coś rzeczywiście niecodziennego? Nie ma jakiegokolwiek kłopotu – spójrz na to (https://www.cafepanamera.com/) a satysfakcja będzie zapewnione.

Co gdy nie mamy aż takich możliwości mieszkaniowych a także finansowych? Na szczęście mamy w dalszym ciągu co najmniej dwie ciekawe opcje. Pierwszą z nich stanowi niewielki barek na kółkach – odszukamy przynajmniej jego dwie edycje. Jedna z nich to forma podwójnego stoliczka kawowego. U góry możemy w takim przypadku postawiać nasze napoje, zaś na niższej półce będziemy trzymać kieliszki.

Druga kształt to zamykana szafka w niepowtarzalnym wyglądzie – po tej stronie mamy niemało rozmaitych alternatyw do doboru – zobaczyłam beczułki, gitary, globusy, księgi czy małe stojące zegary. W środku możemy zobaczyć – zależnie od wielkości – parę półki z modyfikowaną wysokością. Stanowi to o tyle komfortowe rozwiązanie, iż na co dzień przypadkiem barek stać całkowicie z boku, natomiast w czasie rodzinnego spotkania mieć zastosowanie jako kolejny niewysoki stoliczek.

Najprostszy barek na napoje alkoholowe to jedna z szafek w meblościance, jaka otwierana jest poziomo – wynajdziemy w niej zwyczajowo jedną wysoką półkę a także dwie niższe.Jest z pewnością alternatywą w najwyższym stopniu ekonomiczną w przypadku zajmowanej przestrzeni.