Folia profilaktyczna na aparat telefoniczny – z jakiego powodu powinniśmy ją użytkować?

przez | 16 marca 2022
Szkło wyświetlacza jest twarde i odporne na czynniki zewnętrzne. Niestety, nie jest ono niezniszczalne. Przy upadku z większej wysokości może się stłuc lub strasznie zarysować. Czy folia zdoła uratować go przed tego rodzaju wypadkiem?

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób stwierdza, iż folia na telefon szpeci jego wygląd, pogarsza obsługiwanie panelu dotykowego, a niefachowo przylepiona dodatkowo pomniejsza widoczność na ekranie a nawet zniszczyć wyświetlacz. Wyświetlacz komórki zaciera się od najmniejszych czynników, przykładowo wkładanie go do torebki czy kieszeni. Czasem nawet nie mniemamy, iż jakaś czynność może być przyczyną rysowania powierzchni.

Z pewnością interesują Cię inne wiadomości (https://www.saleweselne.com/pszczyna-1/). Z przyjemnością namawiamy Cię do naszego nowego wpisu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Musisz tylko wejść w link.

Przez popularność folii ochronnych producenci poprawili technikę mocowania ich do ekranu, już nie stosuje się kleju akrylowego a silikonowy. Nie wpływa on w żadnym razie na powierzchnię. Niekiedy folie z jego dodatkiem reklamowane są jako „bezklejowe”.sprawdź tu galeriaoswietlenia.pl galeriaoswietlenia.plSpoiwo jednak jest, ale ogromnie bezpieczne i nieszkodliwe. Nie wywołuje uszkodzeń matrycy. Jeżeli chodzi o dalsze udogodnienia dla użytkownika, można wybierać w powierzchniach. Folia na telefon bywa świetlista a także matowa. Niektórzy ogłaszają, iż ta pierwsza w najmniejszy sposób „szpeci” telefon, ta druga z większym natężeniem. Jednak gołym okiem tego .

nokia

Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Nie oddziałuje to w żadnym stopniu na stylistykę komórki. Najdroższe jak w dalszym ciągu są folie sporządzone ze szkła pancernego, które w najpełniejszym stopniu zabezpieczają nasz sprzęt. Wartość takiego gadżetu to mniej więcej 50 złotych, jest droższa od zwykłej folii, bowiem cena tamtej oscyluje w granicach 20 złotych.

Wytwór jakim jest folia na telefon nie jest dużym wydatkiem (etui do Huawei P8 Lite). Wystarczy przyjrzeć się aparatom z naklejoną osłoną i da się na pierwszy rzut oka zaobserwować, iż nie jest to widzialne. Nie szpeci do tego sprzętu, zapewniając mu przy tym asekurację przed zarysowaniami jak również możliwym zbiciem ekranu.