Biała herbata – doskonała dla osób dbających o swoje zdrowie

przez | 4 sierpnia 2022
Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki wybornej herbaty. To swego typu rytuał, który towarzyszy nam po przyjściu do pracy bądź po powrocie do domu, kiedy nareszcie można rozsiąść się w swoim fotelu i oddać się przyjemnemu odprężeniu. Zwyczajną czarną herbatę warto jest zastąpić białą herbatą, która posiada wiele walorów zdrowotnych i jeżeli zaczniesz ją pić, szybko zauważysz pozytywne rezultaty. Jakie?

Zielona herbata bez tajemnic

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przede wszystkim zawiera duże ilości witaminy C, toteż poprawia odporność, co jest zwłaszcza istotne w okresie jesienno-zimowym, kiedy nieprzerwanie musimy borykać się z katarem albo bólem gardła. Wit. C także pierwszorzędnie łagodzi stresy, zatem biała herbata pomoże ci ostudzić nerwy po niełatwej rozmowie z prezesem albo po kłótni rodzinie. Drugi plus jest najistotniejszą zaletą dla kobiet – która pani bowiem nie chciałaby zawsze czuć się piękna? Prezentowana herbata jest źródłem polifenoli, chroniących przed wolnymi rodnikami, więc efektywnie opóźnia niechciane procesy starzenia się skóry – zobacz ofertę. Parz ją każdego dnia, a dostrzeżesz, że twoja cera nabiera blasku oraz czujesz się zdecydowanie lepiej w swoim ciele. Poza tym biała herbata strzeże przed nowotworami o wiele lepiej niż herbata zielona, również znana ze swojego działania antymutagennego. Na koniec warto jest wspomnieć, iż herbata biała może znakomicie zastąpić kawę, gdyż zawiera kofeinę. Działa pobudzająco i jest zdrowsza, zwłaszcza, że również obniża cholesterol, co jest popularnym problemem dzisiejszego społeczeństwa. A wysoki cholesterol może być przyczyną wielu przypadłości, zatem warto jest pijąc białą herbatę poprawić swoje wyniki i uniknąć wizyty u doktora.

herbaty poprawiające zdrowie

Autor: Gustavo Carbonaro
Źródło: http://www.flickr.com
Jak parzyć białą herbatę? Po pierwsze można ją parzyć trzykrotnie, toteż nie wyrzucaj listków po pierwszym zaparzaniu. Nie zapominaj, iż nie można używać wrzątku – właściwa temp. waha się pomiędzy 85 a 90 stopniami Celsjusza. Poczekaj pięć minut, aby napar uzyskał swój wyjątkowy aromat, a potem możesz już cieszyć się jego smakiem. Propozycję białej herbaty wyszukasz w wielu renomowanych herbaciarniach, również internetowych.

Opracowaliśmy artykuł o zbliżonej tematyce. Jest on na kolejnej stronie. Kliknij więc w ten link i dowiedz się szczegółów (https://pakujmy.pl/pojemniki-na-zupy) z tym powiązanych.

Dobrze jest skorzystać z jej bezapelacyjnych właściwości i spędzić miłe chwile, delektując się kubkiem dobrego naparu.