Wynalazki, jakie odmieniają nasze życie. Czy możemy tak powiedzieć o dronach? Z pewnością tak!

przez | 9 lipca 2021
Technologia fascynuje nas każdego dnia, bo co chwilę możemy usłyszeć o czymś innowacyjnym, odkrywczym, o czymś co może wydawać się przełomowe. I takie w sumie jest, jednak po określonym czasie staje się nieco bardziej powszechne. Tak na przykład było z narzędziami, które już w sumie każdy ma , jak komputery, tablety czy telefony dotykowe. Czy w taki sam sposób będzie z całkiem innowacyjnymi i ciekawymi wynalazkami, jak drony?

DJI Phantom 3 Profesional

Autor: Compudemano
Źródło: http://www.flickr.com

Czas zweryfikuje, ale już dzisiaj coraz więcej osób korzysta z tego typu wynalazku. Dobrym rezultatem jest DJI Inspire One. Jest wyposażony w kamerę która tworzy nagrania w wysokim standardzie 4K, ma także gimbal który może stabilizować obraz. Standardowa wersja nie jest specjalnie niedroga, bo bo wynosi prawie 3000 dolarów. Najistotniejszą zmianą w porównaniu do wcześniejszych modeli dronów tej firmy jest zastosowanie w Inspire jednej kamery, która wspiera standard 4K. Poznaj również DJI Phantom 3 Advanced.

GoPro Hero 4 Silver Teardown

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Filmy w tego typu rozdzielczości możemy nagrywać w takiej rozdzielczości z niezwykłą szybkością dwudziestu czterech lub nawet trzydziestu klatek na sekundę. Jeżeli z kolei mowa o obrazach Full HD i HD to wartości są jeszcze bardziej pokaźne, prędkość tego typu może wynieść nawet do 60 k/s. W kamerze jest obiektyw o polu widzenia 94 stopni, zaś na jego budowę optyczną składa się 9 soczewek ułożonych w 9 grupach. Przetwarzanie obrazu jest także z najwyższej półki, ponieważ odpowiedzialna jest za to matryca CMOS Sony EXMOR. Kolejny ciekawy sprzęt (sprawdź koniecznie – mini kamery Kamrec) to nie dron, ale pierwsza kamera GoPro z bardzo praktycznym, dotykowym ekranem LCD. Gopro hero 4 silver gwarantuje doskonałą odporność na otoczenie zewnętrzne, wodoodporny nawet na głębokości 40 metrów. Fotografie wykonuje doskonałe, gdyż potrafi zapisywać klatki wielkości 12MP z prędkością do 30 na sekundę.

Jednocześnie, to również tryb Super view, który świetnie rejestruje wszystkie momenty z życia. Możemy wybierać szerokość kadru, przykładowo bardzo szeroki lub średni. możliwy jest także tryb Auto Low Light, który dobrze funkcjonuje w niekorzystnych warunkach oświetleniowych dostosowując liczbę klatek. To jedynie niektóre atuty takich urządzeń, najważniejsze jest to, że są one niezawodne i niezwykle innowacyjne i coraz bardziej powszechne dla dużej grupy ludzi.