Budowanie zimowej garderoby – jak ją dobrze przystosować do problematycznych warunków klimatycznych?

przez | 12 maja 2022
Polska zima nie należy do łagodnych pór roku. Rzadkością nie są siarczyste mrozy, które wymuszają zakładanie ciepłej odzieży i problematyczne opady śniegu. W trosce o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie wskazane jest z tego względu uzupełnić zimową garderobę, tak by być przygotowanym na nagłe kaprysy pogody.

kozaki

Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme

Niezbędne jest naturalnie dobranie wytrzymałego obuwia. Nie jest to proste zadanie, zwłaszcza że dzisiaj bardzo bogata jest oferta butów niskiej jakości, które podczas pierwszych mrozów obnażają brak wystarczającego ocieplenia. Przede wszystkim, kupując buty zimowe damskie i męskie należy sprawdzić jak gruba jest ich podeszwa, jako że to ona izoluje stopę od podłoża i w jaki sposób zostały one ocieplone. Dobrze, kiedy buty będą szyte, klej niestety czasami traci swoje właściwości w wyniku niszczącego kontaktu z wodą. Na okres zimowy warto także pomyśleć nad zmianą noszonych ubrań na te uszyte z cieplejszych materiałów. Przykładowo, rozsądniej jest zdecydować się na wólczanka garnitury dostosowane do niższych temperatur. Na lato bowiem proponowane są garnitury z tworzyw lżejszych, skuteczniej przepuszczających powietrze. Kontynuacja tematu: obuwie damskie na zimę na ceneo.

Ogromne znaczenie mają na dodatek kurtki zimowe (odkryj stronę) damskie i męskie. W ich przypadku nie można zbyt bardzo skupiać się na grubości. Często bowiem zdarza się, że na pierwszy rzut oka naprawdę gruba i ciepła kurtka nie gwarantuje takiej samej ochrony przed zimnem, jak cieńszy płaszcz. Sekretem jest tworzywo.

okulary przeciwsłoneczne
Zima nie zwalnia także z obowiązku troszczenia się o ochronę przeciwsłoneczną. Sporo osób jest zdania, że chłody eliminują niebezpieczeństwo związane ze słońcem. Nic bardziej mylnego. W słoneczny, zimowy dzień promieniowanie słoneczne potrafi być oślepiające, więc okulary ray ban lub okulary przeciwsłoneczne innej marki nie powinny być chowane razem z letnią odzieżą. Wręcz przeciwnie, mogą się one okazać naprawdę istotnym składnikiem zimowej garderoby. Naturalnie, zimą należy zatroszczyć się o ciepłą czapkę, szalik i rękawiczki. Popularnym rozwiązaniem są rękawiczki z jednym palcem, kojarzone przede wszystkim z produktem dla dzieci, gdyż skutecznie chronią palce dłoni przed wychłodzeniem. Uzupełniając zimową garderobę trzeba koniecznie kupować artykuły jedynie najwyższej jakości. Wspomniane wyżej części garderoby można znaleźć dla przykładu w tym miejscu: kurtki zimowe damskie.