Czy przed wyjazdem na urlop powinniśmy zakupić ubezpieczenie sportowe?

przez | 30 listopada 2022
Urlop, podczas którego głównym zajęciem jest długie wygrzewanie się na słońcu, powoli odchodzi w niepamięć. Pragniemy być młodzi, zdrowi i wysportowani – dlatego sporo z nas decyduje się na różnorakie, ciekawe formy aktywności fizycznej.

Urlop to wspaniały czas, o którym myślimy przez cały rok. Coraz więcej ludzi decyduje się na aktywne spędzanie dni wolnych od pracy.

ubezpieczenie

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Często uprawiamy sporty wysokiego ryzyka czy sporty ekstremalne, pośród których można wyszczególnić: motocross, jazdę na motorach wodnych, skoki z wielkich wysokości (bungee), wspinaczkę czy nurkowanie. W związku ze zmianą naszych nawyków rodzi się: czy osoby, które uwielbiają czynnie spędzać czas, powinny podczas urlopu zapewnić sobie godziwą ochronę i nabyć ubezpieczenie sportowe?

Warto by zaznaczyć, że ubezpieczenie sportowe jest świetną formą ochrony przed niepożądanymi wypadkami. Gdy wybieramy się na fantastyczny urlop, nie myślimy o kłopotach. Niestety, niejednokrotnie życie może nas zaskoczyć i wtedy ubezpieczenie sportowe okazuje się nieocenione.

Sprawdź też – ubezpieczenie sport (Pokaż teraz)

W razie niefortunnego zdarzenia podczas uprawiania sportowej aktywności możemy liczyć na niezwłoczną pomoc medyczną. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego, repatriacji czy wszelkich szkód powstałych wskutek uprawiania sportów objętych polisą.

Jest wiele firm, które oferują swoim klientom ubezpieczenie sportowe. Jeżeli zastanawiasz się nad aktywnym wypoczynkiem i chcesz wiedzieć, że Ty i Twoi bliscy będą bezpieczni, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce GOOGLE słowa: ubezpieczenie sport (Kursy trenerskie Toruń), a zobaczysz,
że bez problemu wybierzesz polisę, która spełni Twoje potrzeby.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com
Przed podpisaniem umowy szczegółowo zapoznaj się z jej zapisami. Szczególne ważna jest lista wyłączeń, która mówi w jakich okolicznościach ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.

Zasady związane z uzyskaniem ubezpieczenia są jasne. Wysokość składki przekalkulujesz na stronie firmowej firmy ubezpieczającej, korzystając z kalkulatora. Wystarczy, że zalogujesz się w serwisie, zrobisz płatność i załatwione. Zagwarantuj sobie bezpieczne wczasy – to takie proste!

Więcej: