Dlaczego wygląd mężczyzny jest istotny? Czy to nie dziedzina kobiet? Co trzeba przez to rozumieć?

przez | 4 marca 2022
Jak twierdzą psycholodzy społeczni, a zwłaszcza jeden z najbardziej znanych i popularnych – Robert Cialdini, preferujemy szczególnie tych, którzy są atrakcyjni fizycznie i po prostu budzą nasze zainteresowanie. Cialdini wie co mówi, od lat zajmuje się technikami wywierania wpływu na ludzi, a jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy. Co więc warto zrozumieć z tej lekcji? Nie, nie chodzi o operację plastyczne, jest mniej skomplikowany sposób – ładnie się prezentować, znaczy się gustownie prezentować, czyli zadbajmy o odpowiednie ubranie.

zegarek

Autor: jared leininger
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo istotne i to w wielu okresach naszego życia. W sferze prywatnej mamy większe szanse, iż zainteresujemy płeć przeciwną, w sferze zaś zawodowej prościej będzie nam znaleźć klienta, ważnych kontrahentów, a też zachować dobre relacje ze współpracownikami. W takim sensie najczęściej myślimy o kobietach, iż kobieta powinna cudownie wyglądać, bo faceci bardziej kochają „oczami”. W taki sposób pierwsze wrażenie, odpowiedni ubiór, to pewność, że kobieta zwróci na siebie uwagę. Przykładowe produkty: markowe zegarki damskie

O mężczyznach natomiast się mawia, że liczy się ich osobowość, tembr głosu, ich obycie i poczucie humoru. O aparycji mówi się, że jest ważny, ale nie najbardziej ważny. To oczywiście nie do końca prawda, ponieważ uroda faceta nie jest tak zdefiniowana jak kobiety, a więc trudno określić czy ktoś jest ładny czy jest brzydki, ponieważ tu bardziej jest istotne podejście do tej problematyki poszczególnych kobiet. Mimo to, abstrahując od tego zagadnienia, nie ulega żadnych obiekcji, że mężczyzna powinien być dobrze ubrany. Mężczyźni zawsze byli, są i będą zdobywcami, na pewno nic w tej kwestii się nie zmieni. Więcej informacji uzyskasz na stronie:

zegarek

Autor: Matthew Hine
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym to polega? Muszą oni bez przerwy udowadniać pozostałym, konkurentom, ale również najbliższej rodzinie, iż są w stanie coś osiągnąć, o coś zadbać. Powinni ukazać, iż mają nad tym kontrolę i niestraszne im większe kryzysy. Właściwy ubiór wyszczególnia ten status. Jeśli myślimy o ubiorze nie możemy też zapominać o właściwych dodatkach. Jeśli natomiast chodzi o modnego mężczyznę to bez wątpienia markowe zegarki (zobacz: zegarki orient sklep) męskie odgrywają tutaj bardzo ważną rolę. Każdy mężczyzna wygląda lepiej, bardziej męsko i solidnie, gdy posiada taki zegarek. Warto o to zadbać i pamiętać o tej zależności. Jeśli nie znałeś jeszcze tej zasady warto od teraz wdrożyć ją w życie.