Wykorzystaj mięso z zupy aby zrobić przepyszny klasyczny obiad dla swoich krewnych!

przez | 13 kwietnia 2022
Każdej pani domu zależy aby jej najbliżsi byli posileni i szczęśliwi, czytając przepisy na dania główne wyłania te, które będą smakować wszystkim domownikom. Gwiazdą wśród dań, które każdemu odpowiadają są krokiety z mięsem, tak chętnie serwowane na wielu rodzinnych okolicznościach.

naleśnik

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
Zrób pyszne krokiety z mięsem w których zakochają się Twoi krewni

Gdy zostało Ci się mięso z warzenia pierwszego dania i nie masz koncepcji jak je spożytkować, przyrządzenie z niego krokietów będzie perfekcyjnym wyjściem w tej okoliczności! Wymagane produkty to: mięso drobiowe i kiszona kapusta potrzebne do nadzienia, kolejnie pół litra mleka, 0,5 l niegazowanej wody, 2 jajka, 400 g mąki pszennej, płaska łyżeczka proszku do pieczenia, sól, olej – na ciasto.

Te interesujące wiadomości mają swoją kontynuację. Chcesz się z nią zaznajomić? Więc idź do strony kosmetyki na trądzik i tam ciesz się frapującymi tematami.

Dodatkowo do końcowego oblepienia naleśników będą konieczne 2 jaja i bułka tarta. Więcej sprawdź.

Metoda przygotowania

krokiet

Autor: Martin Cooper
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpoczynając od nadzienia: ugotowane mięso trzeba rozdrobnić – można do tego celu użyć malaksera bądź uczynić to ręcznie. Kolejnie czas na kapustę kiszoną – trzeba ją ugotować do momentu gdy będzie miękka. W porze gotowania należy przyprawić ją liściem laurowym i zielem angielskim, które po skończeniu gotowania trzeba z niej wyciągnąć. Kiedy już zmięknie odsączamy wodę i odstawiamy do ochłodzenia. W tym samym czasie kroimy cebulę i dusimy. Całość łączymy i przyprawiamy solą i pieprzem. Mamy zrobiony farsz, pora na placki. Mleko, wodę, jajka, mąkę i proszek do pieczenia miksujemy. Mocno rozgrzewamy patelnię i staramy się zrobić cienkie naleśniki. Gdy mamy już nadzienie i naleśniki, pora na połączenie ich w jedno. Na rozłożony naleśnik umieszczamy farsz zajmując tylko górny fragment naleśnika, delikatnie rolujemy po czym składamy krawędzie naleśnika, tak aby nadzienie nie wypadało, gdy mamy już zabezpieczone boki możemy zwinąć naszego krokieta do końca.W następnej kolejności obtaczamy krokiety w jajku i bułce tartej i umieszczamy na gazie. Smażymy je według własnych upodobań – na złoto albo mocniej przypiekamy co da kolor brunatny. Krokiety z mięsem nie występują bez barszczu czerwonego, przyrządź w takim wypadku barszcz, który stanie się znakomitym uzupełnieniem przyrządzonego posiłku. Barszcz możemy stworzyć samemu lub użyć gotowych zupek. Teraz pozostaje już tylko zasiąść z rodziną przy stole i rozkoszować się posiłkiem!