Różnice pomiędzy białą, czerwona a zieloną herbatą – właściwości. Informacje dla klientów

przez | 23 września 2022
Herbata z sukcesem zdobyła krajowy rynek spożywczy. Co prawda nadal cieszy się mniejsza popularnością niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono smakoszy. Herbata zwykle jest kojarzona z napojem rozgrzewającym, uspokajającym i leczniczym, jednak niektóre jej rodzaje potrafią działać równie dobrze, a nawet lepiej niż kawa.

Występują cztery podstawowe typy herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich posiada inne właściwości i działanie na zdrowie człowieka. Jednak większość z nich można kupić, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep odnajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim jedynie jednym z wielu towarów służących to jej zaparzenia.

Zaciekawił Cię ten post? To doskonale, gdyż oryginalny wpis zawiera zbliżone dane do prezentowanych.

Wystarczy moment w Internecie i na hasło w rodzaju: „czerwona herbata sklep” otworzy się przed nami ogrom możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to rodzaj najdroższy, jednak posiada spore grono koneserów. Wytwarza się ją głównie w Chinach w ściśle określonych warunkach. Uzyskuje się ją wyłącznie z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Napar ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta posiada właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) oraz dostarcza organizmowi znaczącej dawki witamin C. Posiada ona również właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie nowotworem. Herbata zielona to najbardziej popularna, a zarazem najstarsza z herbat, ma wiele odmian, często miesza się ją z kwiatami jaśminu i lotosu. Podczas produkcji dopiero co zebrane liście zostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce cieplnej, a to oznacza, że herbata nie jest poddawana procesowi utleniania. Przy parzeniu zielonej herbaty należy pamiętać, że woda musi mieć 60-85 stopni. Jeżeli herbata ma działać pobudzająco trzeba parzyć ją 120-180 sekund. Zielona herbata dobrze działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi także objawy reumatyzmu, ma też dużo innych zdrowotnych zastosowań.

Czerwona herbata sprowadzana jest głównie z Chin i Tajwanu, procesy fermentacyjne zachodzą w niej w krótszym czasie niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego spora część z jej substancji odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę słowa czerwona herbata sklep internetowy może posiadać ją w zakładce pu-erh (link do serwisu). Rodzaj pu-erh zalicza się do jednej z najbardziej skutecznych herbat pomagających w odchudzaniu, pomaga też osobom mającym problemy z miażdżycą, chorobą nadciśnieniową i cholesterolem . Podsumowując, decydując się na zakupy powinniśmy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z wyżej wymienionych rodzajów herbat, trzeba przy tym pamiętać, że najlepiej wybierać herbaty liściaste.

Herbata to wspaniała rzecz na długie zimowe wieczory. Napar ten może działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nabawimy się od niego wrzodów żołądka, jak dzieje się to od czasu do czasu w przypadku nadużywania kawy. Warto udać się do sklepu i zakupić sobie nieco tego zielonego złota.