Już wkrótce większość Polaków będzie musiała złożyć wypełniony dokument pit

przez | 19 maja 2022
Rzetelne wypełnienie pitu może niektórym sprawiać pewne trudności. Rozliczanie się z podatku często kojarzone jest także z niepotrzebnym napięciem i presją czasu. Dlatego część z nas powierza to zadanie swojej księgowej. Na tego typu rozwiązanie zdobywają się zazwyczaj ci, którzy mają jakąś pozarolniczą działalność gospodarczą i nie orientują się, w jaki sposób dobrze wypełnić pit 36. Przeważnie Związane jest to jednak ze zbędnymi kosztami. My natomiast, nadal nie wiemy, jak właściwie wypełnić pit , przez co czujemy się w tej kwestii niepewnie.

finanse
Całkiem niepotrzebnie. Współcześnie jest bowiem dużo różnych opcji, dzięki którym możemy dowiedzieć się, jak sami uzupełniać pity. Dużym ułatwieniem jest też, wprowadzona całkiem niedawno, możliwość rozliczenia się z podatku drogą internetową – . Przez to, możemy uniknąć czekania w długiej kolejce w urzędzie skarbowym. Zaoszczędzamy w ten sposób nasz cenny czas i nie jesteśmy zmuszeni, by się daremnie denerwować. Warto jednak pamiętać, o tym,, żeby wysłać uzupełniony dokument pit jak najszybciej. Jeśli odłożymy to ostatni moment, to serwery internetowe również mogą być w tym czasie przeciążone.

Ostatni dzień na dostarczenie zeznania podatkowego różni się w zależności od typu obowiązującego nas pitu. Uzupełniony Pit 36, tak jak pit nr 36L, 37,38 i 39, trzeba dostarczyć do urządu maksymalnie do 30 kwietnia 2015 r. Warto pamiętać, że skala podatkowa wynosi

finanse

obecnie 18% i 32% – idź do źródła. Pit 36 dotyczy osób, które w ubiegłym roku prowadziły swoją działalność gospodarczą, opodatkowaną właśnie według tej skali. Obowiązek wypełnienia pitu 36 obejmuje w tym przypadku również osoby, które zaciągnęły kredyt podatkowy. W ten sam sposób rozliczają się również różnego rodzaju najemcy i dzierżawcy.

Poprzez Pit 36 można też złożyć łączne zeznanie podatkowe, w przypadku, gdy np. posiadamy wspólnika. Rozliczenie łączne w pewnych przypadkach może obejmować także współmałżonków. W określonych sytuacjach pit 36 uzupełniają również osoby samotnie wychowujące dziecko. Dzieje się tak, gdy nasze dziecko jest małoletnie, dostaje rentę z powodu niepełnosprawności lub też jest osobą uczącą się i nie skończył jeszcze 25 roku życia. Warto zorientować się też w zasadach dotyczących dochodów zagranicznych blachodachówka pruszyński osób, które pracowały w Polsce, ale nie mają polskiego obywatelstwa.