Zmiany, które w diametralny sposób odmieniają

przez | 3 maja 2022
Obecnie zmienić wygląd można na wiele sposobów, najbardziej jednak spektakularne efekty dają zmiany, które diametralnie odmieniają. Stosuje się tym celu przeróżne sztuczki, jedną z nich jest przedłużanie krótkich włosów. Jeżeli wybieramy się na dużą imprezę bądź spotykanie z ludźmi, na których musimy zrobić jak najlepsze wrażenie, warto pomyśleć o przedłużeniu włosów – o ile rzecz jasna nasze własne są krótkie.

Przedłużanie realizuje się zazwyczaj przez doczepianie włosów – zwykle cieniutki pasm, które mogą być – adekwatnie do wykorzystanej metody – albo doczepiane do włosów naturalnych za pomocą cienkich silikonowych taśm, albo przy pomocy małych metalowych obrączek, metalowych tulejek czy też przy użyciu wosku. Rzecz jasna metod jest co najmniej kilka. To jaką zastosujemy zależy między innymi od rodzaju naszych włosów – jak bardzo są krótkie, czy są wysuszone, czy z kolei są tłuste, jak również od ich grubości i łamliwości. Dlatego nim wybierzemy konkretną metodę należy szczegółowo poznać zastosowanie każdej z nich, jak również ich wady i zalety.

Fachowe dopinanie włosów polega na takim ich dopinaniu, aby cała fryzura wygląda naturalnie, a miejsca doczepienia nie były widoczne. Ważne jest także aby wybrana metoda nie niszczyła naszych włosów, na co może wpływać chociażby wykorzystanie wysokiej temperatury (np. w przypadku wosku). Korzystne są również rozwiązania, które dają możliwość kilkukrotnego użycia tych samych pasemek, przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa włosów. Z kolei ci, którzy chcieliby błyskawicznie zmienić swój wygląd zwrócą uwagę na te metody, dzięki którym błyskawicznie będą mogli doczepić włosy.witryna sauna kamienna sauna kamiennaDla takich klientów odpowiednią metodą będą mikroringi, czyli wymienione już wcześniej metalowe obrączki. Jest to szybka, a równocześnie relatywnie tania metoda, stąd też jest zadaje się najbardziej popularna. Do tańszych metod doczepiania włosów można zaliczyć również metodę clip on/off, a więc pasemka włosów mocowane za pomocą klipsów. Jednakże przy tym sposobie włosy mogą nie trzymać się mocno i istnieje ryzyko ich przesuwania się.

Niezależnie od tego na jaką metodę się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o właściwej pielęgnacji dopinanych włosów.