Własny styl każdego dnia czyli co ubierać na siebie, żeby prezentować się naprawdę oryginalnie.

przez | 5 lipca 2022
Każdego lata, gdy najbardziej znani kreatorzy mody pokazują swoje nowe kolekcje, w niejednej damskiej szafie następuje niewielka rewolucja. Okazuje się nagle, że kilkanaście strojów zakupionych raptem rok temu w obecnie nie będzie miało racji bytu, ponieważ kolor stał się mało modny albo popularne są całkowicie inne fasony. Sporo pań ślepo podąża za czymś takim, i jeżeli tylko jakiś celebryta włoży na siebie coś oryginalnego, to nagle co któraś mijana na ulicy pani ma założone dokładnie to samo.

biała sukienka

Autor: RomitaGirl67
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeśli zupełnie nie będzie im to pasowało, czy też nie będą się w tym czuły dobrze, to moda jest modą, to co modne należy ubierać i koniec. Takie małpowanie pomysłów innych jest niestety dość powszechne, nie tylko zresztą w modzie, ale w innych dziedzinach życia także. Niestety większość z tych Pań, jakim może się wydawać że ubierając najmodniejszą w sezonie bluzkę, czy kupując dodatki w zielonym odcieniu, bo właśnie tej jesieni jest on w modzie, zupełnie nie ma pojęcia o tym, co to jest prawdziwa moda. Nieco więcej w temacie modowym – .

Tymczasem bycie modnym nie będzie oznaczać ślepego podążania za tym, co inni powymyślali. Wręcz przeciwnie, bycie modną osobą to umiejętność zestawiania takich strojów, żeby pozytywnie się wyróżniać z tłumu tak samo ubranych innych osób. I jak można zobaczyć na przykładzie wielu coraz bardziej popularnych blogerów modowych, nie jest ważne za ile się coś będzie kupować, lecz co się znajduje i jak będzie się to zestawiać z pozostałymi częściami stroju. Obecnie także mężczyźni bardziej interesują się modą. To coś dla nich – moda dla mężczyzny.

Są wręcz niektóre osoby, które kupują odzież odzież firmowa z logo dla siebie w sklepach z używanymi ubraniami, wyszukując tam ciekawych, oryginalnych części stroju. Odpowiednio zestawione, uzupełnione o intrygujące obuwie najczęściej będą wyglądać one dużo ciekawiej, niż przypadkowo założone markowe ubrania dużej części kobiet, którym może się tylko wydawać, że są modne. Moda to również umiejętność dopasowania stroju na odpowiednią okazję, to umiejętność wyczucia, kiedy można coś na siebie ubrać, a kiedy korzystniej z danego elementu garderoby zrezygnować, bowiem pojawienie się w takim ubraniu może zostać źle odebrane.