Co najlepiej zrobić z nieporządkiem, który pałęta nam się w głowie? Jak zdyscyplinować nieuporządkowane myśli?

przez | 6 maja 2022
Czasem można się zastanawiać, co zrobić z tymi wszystkimi wątpliwościami, które chodzą nam po głowie. Czy da się je w jakiś sposób usunąć, zminimalizować ich wpływ, być może istnieje coś, co spowoduje, że nie będą się aż tak narzucać? Może je w jakiś sposób zagłuszyć lub sprawić, aby tak głośno nie dochodziły do głosu, nie psuły humoru, gdy wszystko wydaje się być w porządku. Niestety, nie ma tak prosto.Dobrze jest je zaakceptować, gdyż to daje znacznie zdrowsze podejście do wielu spraw. Także tak błahych, jak codzienne wybory. Jak chociażby który kefir wybrać w sklepie, czy co na siebie założyć do pracy.

elegancka długia sukienka

Autor: ierdnall
Źródło: http://www.flickr.com
No w końcu nie możemy stracić rozsądku, gdy kupujemy odzież lub obuwie, a tym bardziej dodatki (więcej: odkryj nieco więcej na temat). Co prawda, to czasem decyzje dosyć istotne lecz jednakże nie zależy od nich nasza egzystencja, w związku z tym podejdźmy do nich racjonalnie i bez niepotrzebnych emocji. Zaufajmy swojemu instynktowi, a z pewnością kupimy coś najbardziej odpowiedniego dla naszych wymagań. Właściwie to tego typu sytuacje, gdy nie wiemy, co kupić są dość dramatyczne, ale tylko wtedy, gdy mają miejsce, w innych sytuacjach już są bardziej zabawne, można się z nich po prostu pośmiać. Podpowiedź dla mniej zdecydowanych – pozostała odzież odzież z nadrukiem firmowym męska. Może uprości to troszku wybór przynajmniej ciuchów.

Nie powinniśmy przykładać do nich nazbyt dużej wagi, ponieważ może się to okazać bardziej wyczerpujące aniżeli powinno. Zostawmy sobie energie na naprawdę coś istotnego, na chwile, kiedy będziemy potrzebować dodatkowego zastrzyku sił witalnych i sił do podejmowania ważnych decyzji. A tego typu zdarzenia przecież mają miejsce i dotykają każdego z nas, są swego rodzaju bodźcem, który nakłania nas do podejmowania działania, do przeanalizowania niektórych spraw, które mogą mieć wpływ na naszą egzystencję. Dobrze o tym wiedzieć, gdy staniemy oko w oko z prostym dylematem lub błahym wyborem.

Pomyślmy w tym momencie o takich ciężkich decyzjach, jakie trzeba podejmować od czasu do czasu, o tym jaki to wysiłek nam sprawia. Pomyślmy również o naszej psychice. Także o tym jak bardzo trzeba się postarać, żeby dopiąć swego. Wtedy tego typu sprawy, jak te częste rutynowe wybory będą dla nas do zaakceptowania, staną się czymś kompletnie normalnym, z czym tykamy się tak po prostu, bez dorabiania do tego nieistniejącej ideologii. To całkowicie bez znaczenia w takim momencie, więc warto sobie z tym dać spokój.