Mężczyzna stosownie ubrany w pracy i nie tylko

przez | 12 września 2021
Pojęcie „dress code” zazwyczaj budzi niechęć wśród pracowników, lecz zamiast uskarżać się na ograniczenia, lepiej owe zasady przyswoić. Nagle może się okazać, że to co na pozór blokowało – było wspaniałą lekcją stylu i w przeciwieństwie do kobiet – mężczyzna zawsze ma ”się w co ubrać”. O czym powinniśmy pamiętać?

dla eleganckiego mężczyzny

Autor: Ludovic Bertron
Źródło: http://www.flickr.com
Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Ale wiedzmy, że wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest ten w kolorze czarnym, a granatowym. To kolor, który znakomicie sprawdza się przez cały rok. Do takiego garnituru dobierzmy koszule: białe, kremowe lub bladoniebieskie. Mimo, iż to tak banalny element męskiej garderoby, również wymaga zastanowienia przed zakupem. Wystarczy zwrócić uwagę na piętrzące się w szafie barwne, kupione pd wpływem impulsu modele. Dajmy się namówić klasyczne modele, z dobrych tkanin. O gatunku koszuli świadczy jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów.

moda męska

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Mawia się że prawdziwego mężczyznę można poznać po butach. Choć trudno przypisać te słowa konkretnemu autorowi, zapewne zgodzą się z nim reprezentanci świata mody. To przecież obuwie dopełnia każdą stylizację i jest wyznacznikiem stylu mężczyzny. Nadające się do pracy, tzw. buty wizytowe już od dłuższego czasu przestały mieć formę wąskich lakierek. Obecnie najmodniejszy model to oxfordy, czyli sznurowane buty z charakterystycznym przeszyciem.

Czy ten temat okazał się dla Ciebie interesujący? To bardzo dobrze, gdyż jak klikniesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje (https://www.optegra.com.pl/blog-optegra/co-jesc-by-miec-dobry-wzrok), które Cię z pewnością zaintrygują.

Takie fasony oferuje nam np. firma Clarks, która stawia na jakość i komfort. Męska kolekcja wyróżnia się ponadczasową elegancją i stylem. Firma produkuje obuwie już od 1825 roku, co oznacza, iż wiele lat doświadczeń owocuje wiedzą na temat szytych butów. Buty Clarks to także modele obuwia dla kobiet oraz dzieci – buty, które ucieszą wszystkich!

Obmyślając stylizację należy wziąć pod uwagę, że buty wizytowe dla mężczyzn muszą współgrać z dodatkami, np. skórzanym paskiem. Najbardziej istotne jest to by posiadał klasyczną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Koniecznie musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy włożyć. Przy codziennym looku możemy zdecydować się na modele z większymi klamrami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*