Jak powinien się przedstawiać Medalik Niepokalanego Poczęcia?

przez | 3 listopada 2022
Pierwsza Komunia to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Jest to też doskonała okazja do przekazania wielu ciekawych upominków. Nie muszą być to jednak wyłącznie tego typu przedmioty jak rowery czy też smartfon.

medalik cudowny

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to przede wszystkim wydarzenie religijne, zatem wśród upominków warto także umieścić religijną biżuterię.
Szelki

Autor: Trevor Leyenhorst
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym rozwiązaniem byłby medalik cudowny. Ma on upamiętnić widzenie, którego była świadkiem jedna z pochodzących z Paryża sióstr zakonnych w XIX w. Jego cała nazwa to Medalik Niepokalanego Poczęcia i jest on uważany za symbol oddania się pod ochronę Matki Boskiej. Wygląd tego medalika był przedstawiony wymienionej szarytce podczas wspomnianego objawienia. Na awersie jest przedstawiona Maryja z rozłożonymi rękami. Z Jej rąk rozchodzą się promienie blasku.

Poznaj ten serwis (https://tapicer-sosnowiec.pl/uslugi-tapicerskie-dabrowa-gornicza/), gdyż on na pewno też Cię bardzo zafrapuje. Opisuje on zbliżoną problematykę, więc nie zwlekaj i kliknij tutaj!

Na rewersie z kolei ukazane powinny być dwa serca: Jezusa (osłonięte koroną cierniową) i Maryi (przebite mieczem). Jest tam też pokazany wieniec, który jest złożony z dwunastu gwiazd.

Niektórzy producenci precjozów nie dbają o zachowywanie tradycji i proponują medaliki, które na rewersie posiadają np. podobiznę Jana Pawła II, różnorakie wieńce z kwiatów albo liści. Istnieją również medaliki z aniołkami, które jednak przez niektóre osoby są uważane za trochę niestosowne jako upominek dla dzieci. Taki Cudowny Medalik mógłby zostać przygotowany za pomocą różnych materiałów m.in. złota albo srebra.

Jak ogólnie jest wiadome, tradycyjne srebro jest uważane za trochę bardziej skromne niż złoto, z tego też powodu jeśli chcielibyśmy, aby nasze dziecko stale miało na sobie taki medalik, może lepiej byłoby kupić właśnie srebro. Można nabyć łańcuszek oraz wisiorek osobno, jednak częściej proponowane są one w zestawach.