Aktywny zimowy odpoczynek nie tylko w Szczyrku

przez | 6 sierpnia 2021
Mimo pozorów sporty zimowe możemy praktykować (jeśli o chodzi o nasz kraj) nie tylko w Szczyrku, Zakopanem czy w Wiśle (zwłaszcza ta ostania miejscowość jest popularna przez nasze sukcesy w skokach narciarskich). Dyscypliny takie warto uprawiać również w pozostałych, nie mniej atrakcyjnych lokalizacjach, których zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę gdy myślimy o wyjeździe zimą na narty.

Noclegi w górach

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy wiedzą że okolice Dusznik­ – Zdroju to wyśmienite miejsca do uprawiania – troszkę niedocenianej dyscypliny sportowej – narciarstwa biegowego. Nie są one co prawda tak spektakularne jak skoki narciarskie, jednak mają swoich sympatyków. Jeśli zdecydujemy się na nietypowe podejście i napiszemy w przeglądarce frazę: kwatery Zieleniec, wtedy będziemy mogli korzystać z uroków przyrody Dolnego Śląska, i z jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w tymże regionie. Tym osobom które mają chęci do rywalizacji i są wysportowani, sugeruje uczestnictwo w biegu narciarskim masowym, tak zwanym Biegu Piastów. To najstarsza rekreacyjna impreza w owej dyscyplinie sportowej.

Prezentowany tekst jest niesamowicie wciągający? Jeżeli też tak uważasz, to wejdź na oryginalny artykuł, który posiada nie mniej ważne informacje.

Organizatorzy zadbali o dużą ilość tras o zróżnicowanym stopniu trudności, tak więc świetnie bawić się będą zawodowi sportowcy, jak i dbające o zdrowie familie.

domek - Bieszczady

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Rodziny z dziećmi będą niechybnie poszukiwać wygodnej i usytuowanej w pobliżu wyciągu kwatery Zieleniec oferuje ich całkiem dużo. Można tam znaleźć klasyczne pensjonaty niczym z przed stu lat, bądź też modne ostatnimi czasy gospodarstwa agroturystyczne, gdzie to mieszczanie mogą chociaż na chwilkę zaznać wsiowego żywota, bez wysiłku jak też tych wszystkich – niezbyt atrakcyjnych – robót gospodarskich jak czyszczenie chlewika, wczesne wstawanie by paść zwierzęta, itp. (tenże trend przywodzi na myśl zachwyty nad wsią sprzed ponad 100 laty).

Z kwater w Zieleńcu można skorzystać także latem, zwłaszcza że lokalny klimat jest niepowtarzalny i przypomina alpejski. Nic zatem dziwnego iż w Kotlinie Kłodzkiej od dawna lokowane były kurorty popularne ongiś w całej Europie. Dzięki temu obecnie możemy przykładowo w Dusznikach – Zdroju podziwiać perły architektury, lub cieszyć się cudnym parkiem w angielskim stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*