Rakiety tenisowe dla ludzi początkujących – jakie wypada wybrać?

przez | 9 lipca 2021
Tenis na pewno jest bardzo wciągającym sportem, który daje sporo radości. Jednakże, by być wytrawnym tenisistą z pewnością potrzebne jest doświadczenie i sporo ćwiczeń, bo to pozwoli Ci ciągle doskonalić swoją technikę gry. Początki mogą nie być bezproblemowe, niemniej nie powinno się się zniechęcać, szczególnie jeśli tenis jest Twoją pasją. By jeszcze bardziej ułatwić sobie grę w tenisa powinno się zainwestować w stosowny sprzęt do tenisa (dla osób początkujących), który jest połową sukcesu.

tennis

Autor: Shanna Schad
Źródło: http://www.flickr.com
A więc które rakiety tenisowe dla początkujących będą dobre? Na co wypada zwracać uwagę w czasie wyboru rakiety tenisowej? I gdzie można odkryć nieodzowny sprzęt do gry w tenisa?Żeby wyłonić odpowiednie rakiety tenisowe dla początkujących bez wątpienia należy zwrócić uwagę na parametry.

Czy omawiany wątek Cię interesuje? Jeżeli pragniesz uzyskać uzupełniające dane dotyczące tego zagadnienia, to odwiedź proponowany wpis (https://www.sportwheels.pl/pol_m_Opony-online_Opony-caloroczne_Rozmiar-R14-3932.html).

Jednym z nich jest powierzchnia główki . Zaleca się, by wynosiła ona 632-660 cm. Dlaczego? Bowiem taka powierzchnia rakiety umożliwia idealne pole do czystego trafienia, w związku z tym doskonale nadaje się dla osób początkujących. Następną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest długość rakiety. Zalecana długość to ok. 27 cali. Im dłuższa rakieta, tym dłuższa dźwignia, zaś jak wiadomo dłuższa dźwignia to też większe wymagania, wskutek tego zalecana jest ona graczom doświadczonym. Z początkiem warto więc wybrać rakietę z krótszą dźwignią, która bez wątpienia sprawdzi się u osób początkujących.

Wybierając rakietę tenisową dla początkujących bez wątpliwości należy wziąć pod uwagę jeszcze wiele innych parametrów, takich jak na przykład grubość ramy, waga, przeplot strun, balans, wykorzystane materiały lub także sztywność. Wobec tego przed kupieniem rakiety tenisowe powinno zaznajomić się z powyższymi terminami, i także dowiedzieć się jakie ścisłe parametry powinny mieć rakiety tenisowe dla początkujących. Pamiętaj też o tym, że rasowe rakiety tenisowe odkryjesz wyłącznie w renomowanych sklepach sportowych z oryginalnym sprzętem do tenisa (przetestuj rakiety tenisowe wilson), wobec tego odpuść sobie nabycie tanich podróbek, które z pewnością okażą się na dłuższą metę niepraktyczne.