Obowiązujące trendy to dosyć niebezpieczny wątek

przez | 23 września 2021
Kim jest modna kobieta? Jak można ją określić? Czy jest to persona, która goni za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, posiada swój styl i nie sugeruje się zdaniem pozostałych. Trudno powiedzieć, ponieważ tym samym już wybiegamy dalej i z pojęcia stylu przeskakujemy do dziedziny odwagi…

Czy wobec tego modna pani powinna być dzielna czy raczej powinna korzystać z różnych modowych porozumień?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest prosta, bo z jednej strony mamy modelki zawodowe, jakie ubierane są w kontrowersyjne ubiory. Jest to na czasie i rewolucyjne, lecz czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

zwykła kobieta w tej ubiorze chodzi po mieście? Raczej nie. Jak już widzimy tego typu kroje na galach celebrytów, na przykład, podczas rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej zaś strony mamy bardzo wiele pań, dziewczyn, które odziewają się modnie, młodzieżowo, we własnym stylu, ale wszystko to jest w granicach określonej kulturowej normy.

Zobacz, co znajdziesz w najnowszej ofercie. Te informacje także zapewne będą dla Ciebie interesujące, ponieważ prezentują pokrewną problematykę.

Pojmujemy przez to modę w zgodzie z obowiązującymi trendami, również w zgodzie z filozofią odpowiedniego aktualnego, promowanego przez media, stroju. Mamy, na przykład, modne polo, modne poncho (polo damskie), modne sweterki czy długie swetry damskie… (modne sweterki damskie).

Jak to wszystko rozumieć? Czy zaakceptować dyktat stonowanych politycznie twórców mody, którzy prezentują jak ów człek powinien się prezentować, czy może zdecydować się na odrobinę dziwactwa i odziać się tak, że wszyscy będą się za nami oglądali. Jeden, jak i następny sposób ma swoje minusy i zalety. Z jednej strony widzimy personę ubraną, jak setki innych, a co najważniejsze ta persona uważa, że jest stylowa i wyjątkowa.

A taka prawda, że wygląda się jak osoba z katalogu wiadomej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, która wyszukuje dla siebie niecodzienne ubrania, obmyśla kroje, ażeby być jak w najwyższym stopniu oryginalna, ale dochodzi do ściany, gdyż zdaje sobie sprawę, iż jeśli chce naprawdę czymś zaskoczyć, to powinna zacząć zdumiewać. Ale czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna kwestia. Trudno, w modzie dość łatwo przekroczyć można granice i zamiast zachwycać swoim stylem zostaniemy pośmiewiskiem. Tego typu granica odstrasza większą ilość kobiet, dlatego również pozostają przy modnej, lecz zachowawczej kreacji.