Jakie buty wybrać na zimę?

przez | 13 maja 2022
Zimą odpowiednie buty są najważniejsze. Powinny być solidne, nieprzemakające oraz ciepłe. Tylko w ten sposób przeżyjemy chłodne miesiące bez przeziębienia. Zakupując najlepsze buty zimowe warto jednak mieć na uwadze parę istotnych kwestii. W tym przypadku liczy się nie tylko ich wygląd! Warto zatem przekonać się, na co zwracać uwagę kupując odpowiednie buty na zimę.

Autor: Clarks

Na wstępie warto przeanalizować, do których sklepów musimy się wybrać, aby zakupić porządne zimowe buty. Z pewnością odrzucić trzeba hipermarkety, gdzie nie odnajdziemy dobrych jakościowo rzeczy tego rodzaju. Jednymi z lepszych butów obecnie są chociażby buty męskie na zimę, warto więc zwrócić na nie uwagę. Dobrze jest także poszperać nieco w internecie – tutaj kuszą nas w głównej mierze korzystne ceny. Co prawda nabywanie butów bez wcześniejszego przymierzenia bywa niekiedy ryzykowne, niemniej możemy w ten sposób uzyskać wszystkie pomocne informacje i ustalić, który model obuwia najbardziej nas interesuje. Wojas buty zazwyczaj można kupić w różnych rodzajach, z tego powodu z całą pewnością wszyscy będą mogli wyszukać coś odpowiedniego.

Nabywając odpowiednie buty zimowe warto zwrócić uwagę m.in. na tworzywo, z jakiego są wyprodukowane. Idealnie byłoby, gdyby była to skóra naturalna. Obuwie ze skóry ekologicznej prezentuje się właściwie podobnie, jednakże jest o wiele mniej odporne i na pewno nie zapewnia takiego ciepła. Poza tym muszą posiadać niezwykle grubą podeszwę, która będzie w stanie odizolować stopę od zimnej powierzchni. Dobrze także, żeby buty miały solidnie wycięty bieżnik, dzięki czemu będą gwarantowały idealną przyczepność na oblodzonym chodniku. Wnętrze buta powinno być koniecznie ocieplone np. kożuszkiem lub rajstopy futerkiem. Dobrze jest, jeżeli buty posiadają również wkładki z ciepłego materiału – najlepiej nadaje się do tego filc.
Rzecz jasna zupełnie inaczej wybiera się buty do chodzenia na co dzień, a zupełnie inaczej do uprawiania sportów w zimie, np. idealne buty zimowe narciarskie powinny spełniać mnóstwo innych niezwykle istotnych szczegółów. W tym przypadku liczy się przede wszystkim asortyment od naprawdę dobrych producentów, chociażby Rossignol, zapewniający nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne obuwie.