Przygotowania mercedesa do zimowej pory trzeba rozpocząć od drobiazgowego skontrolowania stanu jakości kół i ogumienia

przez | 9 lipca 2021
Koło w mercedesie to fundamentalna jego część. Czy weźmiemy pod uwagę obłą kierownicę, czy wspomnimy o przysłowiowych czterech kołach. Naprawdę ważne dla szofera bywa właściwe przygotowanie na zbliżającą się porę zimową, aby, nawet gdy spadnie obfity śnieg, pojazd miał zadowalającą przyczepność na śliskiej nawierzchni.

Brama garażowa marki Normstahl

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Takie starania oznaczają nierzadko dłuższą wizytę u znanego od lat mechanika samochodowego (osobiście korzystam z pomocy – Każdy z pewnością pomyśli o tym, że wymiana opon bywa niezbędna, ale poza tym dobrze byłoby zweryfikować inne, kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa punkty, takie jak: geometria kół, gatunek płynu do spryskiwaczy, stan posiadanego ogumienia, zbieżność kół itd.

Opony zimowe są bezwarunkowo niezbędne każdemu taksówkarzowi, niezależnie od zakopiańskich prognoz stanu aury czy obmyślonej długości tras.

Poszukujesz dodatkowych materiałów na omawiany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej obejmy zaciskowe a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

W każdej chwili musimy mieć pewność, że wyjedziemy pod każde wzniesienie, a w naszym pojeździe będziemy czuć się bezpiecznie i nie będziemy stanowić zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Mężczyznom wymiana opon zajmuje niewiele czasu, najwyżej 60 minut. Natomiast panie z definicji nie podejmują się wykonywać samodzielnie takiego szturmowego zadania. Raczej proszą o pomoc narzeczonych lub udają się do sąsiedniego warsztatu samochodowego.

Kiedy wejdziesz na pełny tekst, zobaczysz, że zawiera pokrewne informacje na ten temat – te dane wciągną Cię kompletnie.

/J]

opona w czerwonym samochodzie

Autor: Schen
Źródło: http://www.flickr.com
Geometria kół i ich zbieżność to dwa podobne zagadnienia. W tych dwóch przypadkach fachowcy sprawdzają, czy koła w samochodzie są prawidłowo rozstawione. Wszelkie nieprawidłowości powodują szybsze zużywanie się opon i zagrażają bezpieczeństwu na drodze krajowej. Stabilność pojazdu na oblodzonej nawierzchni nie wzmocnią żadne montowane współcześnie systemy ASP, jeśli parametry rozstawień kół znajdą się poza przewidywaną normą.

Doskonała przyczepność podczas jazdy będzie szczególnie konieczna w czasie noworocznych wojaży. Zimą raczej udajemy się w tereny górskie, gdzie sceneria z świerkami w tle najlepiej łączy się z karnawałowymi balami. Pokonywanie ostrych, podgórskich wiraży w trudnych warunkach pogodowych wymaga od taksówkarza ponadprzeciętnych umiejętności i perfekcyjnie przygotowanego do podróży samochodu. Nic dziwnego, że środowisko związane z motoryzacją, począwszy od instruktorów nauki jazdy, a skończywszy na kierowcach Formuły 1, co roku przypomina o właściwym wyposażeniu samochodu i ciągłym podnoszeniu umiejętności taksówkarzy.

Więcej –