Produkty prosto z demobilu

przez | 29 lipca 2021
Rzeczy z demobilu to te, które były używane przez wojsko, a później znalazły się w sprzedaży. Są to najczęściej rozmaite części ubrania oraz rozmaite przedmioty użytkowe i gadżety. Chętnie nabywane są rozmaite dodatki do ubrania, takie jak plecaki lub paski. Kultowym już plecakiem, który najczęściej kupowany jest w ten sposób, jest plecak typu kostka. Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu kwadratowemu kształtowi. Plecaki takie są powszechnie noszone wśród przedstawicieli subkultur, w dużej mierze pośród miłośników cięższych brzmień.

Nagminnie na koncertach, ale również na ulicach można zobaczyć osoby, które mają takie plecaki. Zwykle ozdabiane są naszywkami z nazwami zespołów muzycznych i innymi treściami. Poza tym generalnie produkty z demobilu posiadają swoją charakterystyczną grupę klientów. Są to zazwyczaj miłośnicy rekonstrukcji historycznych, którzy między innymi często wykorzystują umundurowanie różnych wojsk, a także ludzie interesujący się szkołą przetrwania i inni. Ogólnie odzież medyczna ratownictwo tego typu jest raczej niedroga i nadaje się do wykorzystywania w terenie.

Wojsko

Autor: UNC – CFC – USFK
Źródło: http://www.flickr.com

Odzież

Przede wszystkim w demobilu jest generalnie niedrogo. Przykładowy ciepły polar wojskowy z demobilu jest znacznie mniej kosztowny niż taki nabyty w sklepie. Jest tak dlatego że akcesoria militarne z demobilu w każdym przypadku są z drugiej ręki, toteż muszą kosztować mniej. Ponadto w sklepach takich najczęściej można kupić elementy mundurów armii z rozmaitych miejsc świata.

Tego typu ubiór może zainteresować miłośników badania historii. Przede wszystkim jednak zazwyczaj mundury takie używane są przez osoby grające w paintball lub strzelające z broni typu ASG. Najważniejszą zaletą takiego ubrania są jego kamuflujące barwy, pozwalające na skuteczne ukrywanie się w lesie i w innych okolicach.

Buty

W demobilu można kupić również obuwie. Oferowane są rozmaite buty wojskowe na rozmaite typy terenu, jak również na wszystkie pory roku. Ze względu jednak na niewielkie możliwości prania czy czyszczenia kupowanie butów z demobilu nie jest dobrym pomysłem.

Pasjonuje Cię tego typu tematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję (http://pralnia-warszawianka.pl/pranie-na-telefon) pokrewnych tekstów, gdyż one z pewnością także są warte Twojej uwagi.

Poza tym sporo ludzi kupuje takie obuwie w miejsce profesjonalnych butów górskich ze względu na niższą cenę. Nie jest jednak wskazane kupowanie na przykład raków do wspinaczki z demobilu, ponieważ bywają dużo bardziej zawodne niż produkty nowe, z atestami.