Podwórko bez bram ogrodzeniowych? Zapomnij!

przez | 25 listopada 2021
Nasz kraj to nie USA, nie da się zostawić podwórka bez ogrodzenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się zagradzamy. Nawet jeśli doszukiwać się w tym jakiegoś czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu preferujemy bycie u siebie, mamy również znaczne poczucie prywatności i własności. W dzisiejszych czasach dodatkowo mamy spory wybór w kwestii ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnorodnych możliwości, jak ogrodzić dom. Najczęściej wybieramy jednak na siatkę albo panele ogrodzeniowe. Co lepiej wybrać?

Należy powiedzieć na samym początku, iż panele, jak i siatka to tego typu rodzaje ogrodzeń, które jesteśmy w stanie zamontować z łatwością i dość szybko. Dodatkowo, są one na pewno w bardziej przystępnej cenie niż ogrodzenia panelowe lub kute. Stąd również tego typu popularność takiego rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyna zaleta. Sprawdźmy czym różnią się od siebie te dwa rodzaje ogrodzenie, zarówno w sposobie montażu i wytrzymałości.

Ogrodzenia

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Skoro mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najczęstsze rodzaje to ogrodzenie plecione, wykonane z drutów. Siatkę takiego rodzaju możemy kupić w rolkach, co jednocześnie jest jej znaczącym utrudnieniem. Tak zwinięta siatka po rozwinięciu może się odkształcać, zaś montaż plecionki to wiele pracy. Do montażu konieczne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, tak więc kupno tego to kolejny koszt. Montaż to przede wszystkim naciągnięcie drutów naciągowych na górze a także na dole panelowe systemowe Anotis.

Interesujące treści napisaliśmy dla Ciebie na nowej stronie, która została poświęcona podobnej dziedzinie. Wejdź w link i dowiedz się tutaj (https://www.kamieniarstwo.pl/schody-granitowe/) innych wiadomości.

Do montażu będziemy potrzebować pomocnika.

Lepszym rozwiązaniem jest kupno paneli ogrodzeniowych. Ten uniwersalny sposób, sprawdza się jednakowoż w przypadku prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych czy przemysłowych. Panele to po prostu druty stalowe, jakie posiadają różne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Takie ogrodzenia (więcej Producent Anotis) ma dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich ilość zależna jest od wysokości panelu. Choć druty paneli są mniej elastyczne, to jest to ogromna zaleta, bo są bardziej trwałe niż w przypadku zwykłej siatki. Autor

jeden, jak i drugi rodzaj przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie łatwość montażu, koszt oraz solidność, niemniej wydaje się, iż kupno paneli ogrodzeniowych będzie trochę korzystniejszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej plusów, jest również bardziej trwałe i mniej podatne na odkształcenia, co zapewnia większą solidność i jakość na lata. A to przecież jak najbardziej najważniejsze wartości, jeśli mowa o tego typu rozwiązaniach. Musimy o tym pamiętać i zakupić ogrodzenie nie na jeden czy dwa sezony, ale na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję i mniej niepotrzebnych zmartwień.