Coraz więcej firm bierze pod uwagę outsourcing części swoich zadań. Opisujemy wady i zalety takiej metody

przez | 2 grudnia 2022
Dużo się mawia, że koszty pracy są w Polsce nieduże. Być może norweskim bądź francuskim przedsiębiorstwom w istocie zatrudnianie Polaków bardzo się może opłacić, jest tak jakby znaczną oszczędnością.
Jednak już jeśli w rachubę akurat wchodzi typowy polski przedsiębiorca, jest dużo ciężej. Zwłaszcza, że różnica pomiędzy netto, a brutto jest znaczna. Należy również dopisać, iż wydatki powiązane z amortyzacją pracowniczą także są bardzo dużym wydatkiem, zależy dla kogo.

programiści na konferencji

Autor: Erik (HASH) Hersman
Źródło: http://www.flickr.com

I właśnie dlatego czymś wielce znaczącym jest to, aby chcąc działać sukcesywnie na polskim rynku, próbować nieco uciąć koszty. Naturalnie nigdy nie można robić tego tak jakby po trupach, bo to niegodne! Weźmy szczególnie usługi outsourcingowe – to właśnie dzięki outsourcingowi dużo polskich firm tak naprawdę może spokojnie sobie działać. Nierzadko realia są takie, że właśnie krajowefirmy świadczą usługi outsourcingowe – choćby dla Niemców. Jednakowoż skupmy się na zwykłych właścicielach firm, którzy chcieliby najzwyczajniej w świecie nieco zaoszczędzić. Pomyślmy czy w istocie we wszystkich przypadkach niezbędny jest informatyk na etat.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com

A może bardziej wskazaną alternatywą jest outsourcing usług it? Gdy będziemy potrzebowali wizyty jednego z informatyków, błyskawicznie podjedzie do nas. To naprawdę nic wielce skomplikowanego w zrealizowaniu. Wzrasta popyt na outsourcing, tak naprawdę wyłącznie przedsiębiorcy funkcjonujący w outsourcing są tymi ludźmi, którzy nie mogą skarżyć się na szybko rosnące koszty zatrudnienia. Im większe wydatki dot. zatrudniania, tym będzie lepiej.

Nierzadko właściciele biznesów myślą, że skoro nie będą mieli informatyka na etacie, tak jakby automatycznie będą skazani na ciągłe problemy. No wiadomo: awaria skanera, komputera, problemy z odpowiednim działaniem oprogramowania albo sieci ip – no to wszystko w istocie nie powinno za długo czekać na rozwikłanie. Jednakowoż jak to już zostało wcześniej wspomniane, trudno zakładać, że jest nam groźne długie oczekiwanie na pomoc.