Do czego w budownictwie stosuje się ceramikę?

przez | 26 maja 2022
Budując lub remontując, musimy być na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie. W ostatnim czasie ceramika budowlana zdobywa coraz większe poparcie. Dobra i trwała ceramika budowlana jet doskonałym sposobem na wymarzony dom, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Akcesoria budowlane Wienerberger

Źródło: http://www.wienerberger.pl
Ceramika budowlana to materiał, który zapewnia świetną termoregulację. Ściany i dachy stworzone z tego budulca w zimie pomagają utrzymać ciepło wewnątrz domu, a w lecie odbijają słońce, skutecznie zachowując odpowiednią temperaturę. Ceramika budowlana jest opłacalna z ekonomicznego punktu widzenia.

Rachunki za ogrzewanie a także koszty eksploatacji klimatyzacji są znacznie niższe niż przy stosowaniu tradycyjnych materiałów. Budulec ten jest nie tylko posiada doskonałe właściwości izolacyjne, ale też jest bardzo odporny na działanie wysokich temperatur i gwarantuje świetną odporność na korozję.

Innowacyjne technologie dają możliwość tworzenia wielu materiałów budowlanych z ceramiki. Podstawowym budulcem wykorzystującym te technologie są pustaki ceramiczne. Z szerokich pustaków można budować ciepłe ściany jednowarstwowe. Przy ich wyborze powinniśmy zwrócić uwagę, na współczynnik przenikania ciepła. Co istotne, izolacyjność można zwiększyć stosując zaprawę termoizolacyjną lub ograniczając powierzchnię spoin. Co więcej, ceramika firmabudowlana Heliodon – (budowa domów jednorodzinnych małopolska) może być wykorzystywana także do budowania ścian dwuwarstwowych i trójwarstowowych (kontakt do dystrybutorów). Na takie ściany należy wybrać pustaki z ceramiki tradycyjnej lub poryzowanej, które murowane są na tradycyjną zaprawę wapienno-cementową lub cienką spoinę. Idealnie wypracowany układ drążeń w środku pustaka zwiększa drogę przenikania powietrza przez ścianę. Porowata budowa (sprawdź projekty domów tanich w budowie) sprawia, że jest stosunkowo lekki, co znacznie ułatwia murowanie. Kolejnym popularnym materiałem pozyskiwanym z ceramiki są dachówki. To bardzo eleganckie pokrycie dachowe, często spotykane w dzisiejszym budownictwie. Dachówki i ściany z ceramiki budowlanej tworzą doskonały duet, który razem gwarantuje doskonałe właściwości izolacyjne. Znawcy z dziedziny budownictwa polecają połączenie właśnie tych dwóch materiałów jako najbardziej oszczędne a jednocześnie wysokojakościowe rozwiązanie.