W jaki sposób najlepiej wybrać idealny zapach

przez | 2 grudnia 2021
Świat zapachów jest wyjątkowo bogaty, stąd chętnie kupujemy perfumy kenzo i pachnące kosmetyki. Ciekawe kompozycje zapachowe zamknięte w małej buteleczce to wciąż idealny prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Versace woda toaletowa

Autor: Northsky71
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że kupując dla siebie ulubiony zapach, robimy to nie tylko po to, aby poczuć się lepiej, ale przede wszystkim po to, by zakomunikować coś wszystkim wokół. Przykładowo nasz świat przeżyć.

Zazwyczaj wybieramy perfumy – odwiedź nas – w zależności od tego, jakie trendy obecnie dominują w sezonie. Mogą to być aromaty ciężkie lub kwiatowe. Są także klienci, którzy od lat są wierni tej samej marce perfum. Jedni wybierają drogie perfumy w designerskich opakowaniach, inny wolą bardziej ekonomiczne wody toaletowe.

Oczywiście każdy ma swoje preferencje, dlatego niekiedy kupno perfum dla kogoś stanowi spory kłopot. Przeważnie jest to kwestia gustu, jednak należy mieć świadomość, że perfumy na każdym pachną inaczej. Oprócz tego zapach wyraża nasz charakter. Jeśli zatem mamy zamiar zakupić perfumy dla osoby, której nie znamy lepiej podarować mu bon do perfumerii. Zapach powinien się podobać, ale w szczególności pięknie pachnieć na konkretnej osobie.

Mężczyźni zazwyczaj poszukują perfum eleganckie. Chociaż lubią również perfumy, które sprawią, że poczują się świeżo. W takim wypadku dobrym wyborem będzie Dior Homme. To chętnie kupowana marka, która kojarzy się z casualowym stylem. Za naturalnie kobiece uważa się zapachy kwiatowe, chociaż obecnie można poeksperymentować. Czasami również konsumenci sięgają po zapachy z damskiej półki. Jeśli nie mamy pojęcia, co kupić na prezent, wówczas możemy wybrać bezpieczniejszą alternatywę w postaci kosmetyków pielęgnacyjnych z nutą zapachową, na przykład krem po goleniu eleganckiej firmy Valmont.

Panie chętniej odwiedzają perfumerie i kochają testować. Często na swojej półce mają więcej niż jeden flakonik perfum. Inne perfumy wybierają na co dzień, jeszcze inne na wieczorne wyjścia. W zależności od pory roku kupują cięższe kompozycje lub świeże kwiatowe wonie. Naturalnie przy wyborze perfum dla kobiety trzeba kierować jej stylem i osobowością. Na przykład perfumy Versace Bright Crystal to propozycja w klimacie haute couture dla kobiet, które lubią przepych. Zdecydowanie zaś nie przypadną do gustu komuś, kto preferuje delikatne kompozycje. Zanim więc kupimy perfumy kobiecie, trzeba poznać jej styl i potrzeby.