Jakie są plusy stosowania białka serwatkowego?

przez | 18 lipca 2022
Białko jest jednym z najbardziej istotnych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, ale największe znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują długofalowy, ostry trening wytrzymałościowy. Jest nieodzowne przy powiększaniu masy oraz kształtowaniu mięśni. Białka zapewniają w organizmie prawidłowy bilans azotowy zapewniając optymalną stymulację anabolizmu i regenerację mięśni.

suplementy

Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszystkie zalety które występują w białkach pochodzących z nabiału, natomiast nie zawiera laktozy i cholesterolu. Może być również używane przez sportowców którzy są weganami. Whey protein ma też wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. Gdy dojdzie do przeciążenia organizmu, zapasy glutaminy w organizmie spadają i muszą być uzupełniane poprzez suplementację.

Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit oraz florę bakteryjną jelit, skutecznie wspiera i poprawia nasz system odpornościowy. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób chcących zredukować masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, w przeciwieństwie do innych białek, nie są niszczone w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu szybko wnikają do krwiobiegu, następnie pobudzają syntezę białka w mięśniach. Najkorzystniej spożywać BCAA extra w kilku niedużych porcjach rozłożonych na równe części i spożywanych przez cały dzień, najlepiej w kilkugodzinnych odstępach.

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Glutamina jest perfekcyjnym elementem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Jest to hormon, który pomaga przy redukcji wagi, powoduje skok masę mięśniową a także gęstość kości.

Odpowiada Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę prywatny psychiatra bydgoszcz pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Jest skuteczny także przy zmniejszeniu bólu w mięśniach spowodowanego obecnością kwasu mlekowego, dzięki czemu można dłużej kontynuować tening.

Znaczne zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy jednoczesnym założeniu, aby danie nie było ciężkie i niezbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które częściowo pokrywają zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są idealnym pokarmem ponieważ występujące w nich białko jest w postaci łatwo wchłanialnych hydrolizatów.