Jak pozyskać fundusze strukturalne na rozwój firmy?

przez | 21 września 2021
Czasami może się zdarzyć, że właścicielom firm brakuje gotówki na rozwijanie się i muszą poszukiwać źródeł finansowej pomocy. Gdzie można ubiegać się o dodatkowe dodatki pieniężne?
Najlepszym sposobem są fundusze unijne dla firm, które można przeznaczyć na tak naprawdę dowolny cel. Pierwszym krokiem do ich zdobycia jest wyszukanie odpowiedniego programu, dopasowanego do własnej działalności i osobistych potrzeb.

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy właściciel może wymagać środków na zrealizowanie zupełnie innych działań, toteż najważniejsze w początkowym etapie jest trafienie na konkretny program. Należy także określić wielkość własnej firmy, gdyż dla każdej z grup zaplanowana jest osobna pula środków.

Jeśli jest w prezentowanym artykule coś wartościowego dla Ciebie, to bez zwłoki zobacz obowiązkowo także te informacje (http://www.wfirma.pl/kadry-i-place-online) – tam też przeczytasz wiele podobnych informacji.

Co powinniśmy zrobić dalej? Następny krok to uzupełnienie i złożenie odpowiedniego wniosku oraz zorganizowanie wymaganych przez dany program dokumentów. Bez przyniesienia dokumentacji nie są możliwe żadne dalsze posunięcia, z tej racji dobrze jest poradzić sobie z tym wymogiem jak najszybciej albo jeśli mamy taką sposobność, po prostu zorganizować papiery wcześniej. W przypadku gdy mamy kłopot z uzupełnieniem danego wniosku, wystarczy odwiedzić stronę internetową instytucji, do której zaniesiemy wniosek, albowiem tam określone są wszelakie praktyczne sugestie.

Po złożeniu przygotowanych dokumentów trzeba być przygotowanym na nawet kilkumiesięczne oczekiwanie, ponieważ każdy wniosek jest skrupulatnie sprawdzany i oceniany. By dostać dofinansowanie, trzeba uzyskać jak największą liczbę punktów spośród firm, które również starają się o unijne fundusze. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pozostaje jedynie podpisanie umowy oraz przekazanie pieniędzy na konto konkretnego właściciela firmy. Potem musi on rozliczyć projekt i złożyć sprawozdanie razem z dokładnym opisaniem jego przeprowadzenia.
Warto jest także zaznaczyć, że każda firma, niezależnie czy mała, czy duża, ma posiadać konto dla małych firm bądź dla większych przedsiębiorstw, aby zbierać na nie zapracowane środki i przeznaczać je na kolejne inwestycje.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym portalu tekst? Kliknij więc dodatkowo ten link oraz przeczytaj więcej info pozycjonowanie stron Artefakt na omawiany problem!

Najważniejsze jest podejmowanie rozmyślnych decyzji, dzięki którym odniesienie sukcesu będzie o wiele łatwiejsze. Dodatkowe unijne dofinansowanie sprawi, iż wszystko pójdzie naprawdę dobrze i nie trzeba będzie martwić się żadnymi trudnościami.
Bank BGŻ