Waśń w małżeństwie? To nic nadzwyczajnego

przez | 3 grudnia 2022
Jak przeciętna kobieta może być w związku ze zwykłym mężczyzną? I w kolejną stronę, jak taki facet radzi sobie z tego typu kobietą? Odpowiedzi| na takie pytanie tak naprawdę nie znajdziemy, dobieramy się w związki prowadzeni jakąś dogłębną tajemnicą i dlaczego tak się dzieje, że ona i mężczyzna, tego nikt tak do końca nie wie.

Psychologowie i psychiatrzy próbują to rozwikłać jakieś wyjaśnienie, ten przedziwny konflikt, ale sami są po uszy w tego typu kuriozalnym układzie…

Małżeństwo

Autor: Elisa Garbarino
Źródło: http://www.flickr.com

No więc czemu? Nie ma tak łatwo. Właściwie, dlaczegóż by nie można mydlić oczy i udawać, że się to zna, że wiadoma jest ta metafizyczna, wieczna prawda, że to na nas sfrunęła łaska oświecenia, gdzie zawarte są tajemnice, które odkryją się jedno zaklęcie, na choćby małą prośbę… Niestety, to tak nie działa. Nie ma czytelnych wskazówek czy choćby obiecujących przesłanek. Są poszlaki, i tak już od setek lat, nie wnoszą bowiem one nic wartościowego do tego problemu.

Zgodne małżeństwo

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Z jakich przesłanek to wynika? Tak naprawdę ze szczegółów, z drobnych nieporozumień. Na przykład jest taka sytuacja, chodzi o spodnie damskie. Peroruje ona, a on spoczął przy stole i kończy obiad. Ona coś mówi o spodniach damskich typu rurki (rurki dla pani), później są znów spodnie damskie rybaczki. Ona się produkuje, opowiada, a mężczyzna niby jej słucha, niby coś odpowiada pod nosem, a cała ta scena nie wygląda się jak choćby nić zrozumienia. A na dodatek, tuż na sam koniec, kiedy on słyszy słowo „spodnie”, i zarzut, że nie słucha, pobudza się i odpowiada, że jutro pojedziecie zakupić te damskie spodnie (spodnie bojówki) dresowe, tak jakbyś stale paradowała w dresach (a chodzisz przecież w nich zwłaszcza w domu). Więcej o spodniach dresowych i rybaczkach znajduje się tu: spodnie dresowe dla pań.

Sytuacja w drugą stronę. Skoro mężczyźni nie wsłuchują się w to co mówią panie to panie nie pojmują zasad futbolu. Taka sytuacja, oglądasz mecz z dziewczyną, wszystko wydaje się fajnie, no bracie tak długo ją namawiałeś, w końcu się zgodziła, a co najważniejsze ogląda (wszystko na to wskazuje) nawet ze znacznym napięciem, co ciebie raduje. Już chcesz ją wycałować, postawić na piedestał i wychwalać, kiedy nagle okazuje się, iż ona od początku kibicowała przeciwnej drużynie, gdyż myślała, że Polacy grają w tych ciemniejszych koszulkach. No w takim momencie brakuje ci cierpliwości. Obrażasz się, tym mocniej, iż nasi dostają lanie, tak więc czujesz się podwójnie oszukany. Co za pech!