Przydatne męskie dodatki do garnituru

przez | 15 sierpnia 2022
Wszelkiego typu dodatki stanowią swoistą męską biżuterię. Zaliczamy do nich krawaty, poszetki, spinki do mankietów, paski, itp. Bardziej, niż o ich wyrazistość, wskazane jest troszczyć się o ich skład, tak, aby towarzyszyły nam jak najdłużej. Na szczęście moda męska nie pędzi aż tak jak damska, toteż dodatki z poprzedniego sezonu nie będą nigdy w złym guście. Mogą oznaczać mężczyznę pozostającego krok za modą, byleby tylko były subtelne a także dobrane adekwatnie do miejsca i okoliczności.

mężczyzna

Autor: ForElite.pl
Źródło: ForElite.pl
Niezbędnym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który zwykle stanowi akcent manifestujący charakter mężczyzny. Jest dodatkiem ponadczasowym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy i zmiany w świecie mody. To logiczne, każdy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca.

Pragniesz poznać większą ilość informacji na ten temat? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zdobądź użyteczne info (https://amelia-wedding.pl/dodatki-slubne/) – niewątpliwie ono również będzie dla Ciebie pasjonujące.

Powinniśmy więc zainwestować w parę znakomitych jakościowo krawatów, gdyż będzie to zakup na wiele lat. Pamiętajmy, krawat powinien być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.

Koszule męskie eleganckie (przeczytaj tutaj na niby tak oczywisty element męskiej garderoby, mogą sprawić nie lada problem. Wystarczy otworzyć szafę,by ujrzeć kolorowe i niepasujące do nas wzory. O gatunku koszuli świadczy jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów.

Aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie powinniśmy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit , natomiast panowie „z brzuszkiem” muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk

mężczyzna

Autor: Wola
Źródło: Wola

niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata.

Dobierając formalny strój, przeważnie nie pamiętamy o doborze właściwego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by posiadał skromną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Koniecznie musi mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które mamy zamiar włożyć. Przy mniej oficjalnym stroju możemy pozwolić sobie na paski, z dużymi klamrami. Kolor może świadomie wyróżniać się na tle stroju.

Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki do mankietów. To element, który podkreśla elegancką stylizację mężczyzny. Należy jedynie dostosować je do miejsca i okoliczności.