Prowadzisz własną stronę internetową? Poradzimy Ci, na jaki rodzaj hostingu najlepiej się zdecydować w Twoim wypadku.

przez | 8 listopada 2022
Wdzisiejszych czasach wiele osób zamieszcza różnego rodzaju rzeczy w sieci. Jeśli Ty również chcesz coś udostępniać w internecie i pragniesz, żeby było to zupełnie profesjonalne, wówczas na pewno powinieneś znaleźć sobie jakiś serwis hostingowy. W dużym uproszczeniu jest to miejsce w internecie, które mogą udostępniać Ci firmy, które mają własne serwery.

serwerownia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli będziesz chciał kupić sobie jakiś hosting, wtedy będziesz musiał dokonać wyboru pomiędzy trzeba jego typami – możesz zdecydować się na przykład na hosting współdzielony, dedykowany albo VPS. Zaraz opowiemy Ci, czym konkretnie różnią się konkretne rodzaje hostingu i który będzie najbardziej odpowiedni w Twoim przypadku.

serwerownia i urządzenia sieciowe

Autor: Bob Mical
Źródło: http://www.flickr.com

Hosting współdzielony polega na tym, że zwykle będziesz musiał dzielić przestrzeń na serwerze z innymi osobami. Taki hosting najczęściej jest bez wątpienia jest najtańszy, jednak jeśli myślisz o prowadzeniu wielkiego serwisu, na który będziesz miał tysiące wejść każdego dnia, wtedy raczej nie jest to propozycja dla Ciebie.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Więc kliknij tu tworzenie sklepów internetowych i przeglądaj bez ograniczeń nowe rzetelne wpisy.

W takich sytuacjach zbyt często może okazać się, że serwer ma za małą wydajność, a wówczas Twoja strona będzie się zawieszać. To bez wątpienia nie wpłynie zbyt dobrze na pozycję Twojej strony, bowiem czytelnicy mocno nie lubią stron, które kiepsko działają. Hosting wirtualny polecamy Ci zatem wyłącznie w przypadku, kiedy strona ma Ci dłużyć jako przechowalnia plików.

Dobrym rozwiązaniem będzie na pewno dobry hosting VPS. Wówczas również dzielisz miejsce na serwerze z obcymi użytkownikami, jednakże każdy z Was ma przypisaną konkretną część tego. Oznacza to, że nawet największy ruch na innych witrynach nie będzie miał żadnego wpływu na działanie Twojej strony. To niewątpliwie najlepsze rozwiązanie dla osób, którzy chcą zachować płynność witryny odwiedzanej przez dużą liczbę osób.

Jeśli prowadzisz natomiast ogromną witrynę, która ma tysiące wejść dziennie, wówczas powinieneś zdecydować się na hosting dedykowany. Znaczy to, że będziesz miał praktycznie swój serwer, z którego będziesz korzystać tylko Ty. To na pewno najdroższe rozwiązanie, jednakże w przypadku wielkich serwisów praktycznie jedyne możliwe do wdrożenia.