Miałeś dochody w poprzednim roku? Zadeklaruj podatek

przez | 9 lipca 2021
Pierwszy kwartał nowego roku to okres, kiedy każdy mieszkaniec naszego kraju, który miał dochody w zeszłym roku, musi wykonać rozliczenie podatku. W zależności od tego, którą formę działalności uskutecznialiśmy, odmienny typ PIT będziemy musieli przesłać. Jeżeli posiadamy swoją własną działalność, oraz otrzymujemy dochody z wielu odmiennych źródeł, rzecz ta może być dość skomplikowana. Najczęściej jednak przychodzi nam rozliczyć przychody z umów cywilnych.

pit 2015 online

Autor: swimboy1
Jeżeli jesteś zaangażowany na etat, lub umowę zlecenie, powinieneś wykonać rozliczenie PIT 37. Tak samo dzieje się w momencie, gdy jesteś emerytem albo rencista, który nie ma dodatkowego źródła przychodu. Jeżeli jesteś jednostką, która tylko dorabiała przez kilka tygodni i zmieściła się w sumie wolnej od podatku, nie będzie on tobie zabrany. Lecz nadal musisz wykonać rozliczenie PIT 37, żeby twój Urząd Skarbowy posiadał wgląd w twoją sytuację finansową. Jeśli byłeś zatrudniony w dwóch różnych firmach na umowę o pracę albo zlecenie, wtenczas wypełniasz wyłącznie jeden druk, w którym sumujesz wszelkie dochody, zaliczki oraz składki ze sobą.

Nasze następne artykuły są równie interesujące, jak ten. Więc wejdź w link tutaj jednoosobowa działalność gospodarcza 2020 i czytaj szczegółowe wiadomości. Zachęcamy!

Poza tym, jeśli masz współmałżonka, z którym nie masz zawartej rozdzielności finansowej, możesz spokojnie wykonać rozliczenie PIT 37 wspólnie, na jednym druku – pit.fundacja-karpowicz.org/.

W jaki sposób jednak zadeklarować swój podatek? Mamy na to kilka opcji. Jeżeli jesteśmy na bakier z komputerem, możemy wybrać się do urzędu, pobrać darmowy druk i wypełnić go z pomocą osoby kompetentnej. Jednak coraz więcej osób korzysta z elektronicznych form deklaracji. Możesz pobrać odpowiedni program pit 2015 online, po czym zainstalować go na swym komputerze.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź ten link – to naprawdę świetne opracowanie tego tematu. Koniecznie to przeczytaj!

Tam wybierzesz odpowiedni rodzaj dokumentu, który wypełnisz zgodnie z instrukcją. Kiedy skończysz, upewnij się że wszystko jest w porządku, a następnie wydrukuj deklarację i wyślij do swojego urzędu. Jednak możemy także sporządzić rozliczenie pit 2015 online (kliknij to). Na stronie urzędu jest do dostania program, który pobieramy, i wypełniamy wszystko jak w poprzednim wypadku. Z tym że tutaj nie musimy niczego drukować. Używając swojego podpisu elektronicznego, przesyłamy deklaracje do odpowiedniego urzędu wirtualnie.

Jeśli jesteś osobą zatrudnioną, musisz pamiętać o tym, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku rozliczyć swój podatek. Większość osób wypełnia druk pit 37, dotyczy on osób pracujących na umowach cywilnych. Możemy złożyć deklarację osobiście w urzędzie, wysłać kurierem, lub nawet drogą wirtualną.