Projektowanie stron www

przez | 9 listopada 2022
Sieć internetowa dostępna jest w zasadzie w większości miejsc. W biurach i domach niewiele osób obecnie nie ma dostępu do internetu, także komórkowi operatorzy w swoich taryfach zaczęli uwzględniać internetowe pakiety.

Coraz większa powszechność urządzeń mobilnych, takich jak tablety lub smartfony spowodowała, że z możliwości przeglądania stron korzystać można w dowolnym miejscu. Dzięki urządzeniom mobilnym bardzo się także zmieniło podejście do projektowania stron internetowych. W przypadku laptopów i komputerów stacjonarnych strony wyświetlane są na dużych ekranach o odpowiedniej rozdzielności. Lecz na niewielkim smartfonie normalne

Bezpiecznie w sieci

Autor: PointB
Źródło: PointB

strony zbyt dobrze się nie prezentują, a dodatkowo czas ich ładowania jest bardzo długi. Z tego też powodu wraz z pojawieniem się przenośnych urządzeń sporo portali zdecydowało się uruchomić mobilne stroje, to znaczy wersje przeznaczone do oglądania na tych właśnie niewielkich ekranach.

Mobilne strony na tablety oraz smartfony zmieniły również sposób podejścia do projektowania serwisów internetowych. Tworzenie stron mobilnych wymaga od projektantów całkowicie odmiennego sposobu niż przy typowych serwisach, i czasami będą to dwa zupełnie różne produkty. Przy wersjach mobilnych najważniejsza powinna być lekkość i mała objętość.

Resztę na

Można to uzyskać przez ograniczenie ilości grafik, zmniejszenie kodu serwisu i poprawę szybkości ładowania.https://logintrade.pl/ (zobacz logintrade)Całkowicie odmiennego podejścia wymaga także sama nawigacja na stronie, w przypadku ekranów dotykowych sterowanie będzie się odbywać za pomocą dłoni i serwisy mobilne muszą być przystosowane do tego. Dlatego też jest tak dużo różnic pomiędzy wersjami mobilną i tradycyjną danego serwisu, a osoby na to narzekające, że są one różne muszą mieć świadomość, z czego to wszystko wynika. Kolejnym poziomem rozwoju wielu internetowych serwisów jest tworzenie aplikacji mobilnych które znacznie rozszerzają możliwości, które oferuje przeglądarka. Tego typu aplikacje zainstalować można na swoim smarfonie czy tablecie i korzystać ze znacznie większej liczby funkcji, niż przy korzystaniu z przeglądarki.

Napisał mgenerator