Kilka zasad modnego ubierania się przez panów czyli jak prawidłowo wybrać koszulę męską.

przez | 13 lipca 2022
Stylowa koszula jest jednym z ważniejszych elementów stroju zadbanego mężczyzny. Koszul w sklepach jest tak duża ilość rodzajów i wzorów, że przed wyborem warto poznać chociaż podstawowe reguły, którymi trzeba się kierować. Jeżeli nawet jakiemuś panu znaleziona koszula bardzo się spodoba, to powinien jeszcze uwzględnić obowiązujące trendy i modę, tu zupełna dowolność raczej nie jest mile widziana. Zależnie od przeznaczenia trzeba wybrać właściwy kolor, materiał i sposób uszycia, i dopiero wtedy można będzie mówić o właściwej decyzji.

elegancka koszula dla mężczyzny

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotną sprawą jest również wielkość koszuli, nie powinna być ona ani za luźna, ani zbytnio obcisła. W praktyce rozmiar koszuli określa się przez dwie wielkości, czyli kołnierzykiem oraz wzrostem. Właściwie dopasowana koszula powinna swobodnie wchodzić do spodni, powinna też leżeć blisko ciała, ale nie ograniczać ruchów. Najlepsze koszule uzyskują swoją rozmiarówkę po trzech praniach, z tego też powodu często mają one trochę zaniżoną numerację, uwzględniającą przyszłe zmiany.

Drugi rozmiar to obwód kołnierzyka, tu także istnieją określone zasady które dotyczą odpowiedniego doboru.

Jeśli uznasz, że opublikowane w tym tekście informacje są warte uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku garnitur wrocław. Będą tam równie wartościowe dane.

Koszula powinna mieć taki kołnierzyk, żeby można było bez problemów włożyć palec między materiał a ciało, w praktyce będzie to obwód szyi powiększony o szerokość jednego palca. Jeżeli będzie się już wszystko wiedzieć o swoich rozmiarach, to kolejnym krokiem będzie wybranie właściwego kroju. Przeważnie koszule dzieli się na trzy główne rodzaje, ich wybór uzależniony być powinien od wyglądu danej osoby. Przykładowo koszule slim fit posiadają wąski krój, który doskonale będzie się sprawdzał u szczupłych lub atletycznie zbudowanych osób, regular fit są polecane dla osób tęższych, z regularną budową ciała, zaś custom fit to koszule uniwersalne, mające w zamyśle pasować dla każdego – polecana strona internetowa.

Nie wahaj się – sporo wiadomości czytaj pod adresem, który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeśli pojawią się jakieś pytania – z chęcią na nie odpowiemy.

Istotnym dopełnieniem męskiej koszuli są różne dodatki, takimi najbardziej klasycznymi i wszystkim chyba znanymi są krawaty i muchy. W niejednej sytuacji mogą się także przydać spinki do koszuli, są one przede wszystkim istotnym elementem formalnego stroju.