Kuracje przy użyciu różnych typów wód – jak to działa? Dobrze jest to wiedzieć!

przez | 15 sierpnia 2022
W rozmaitych uzdrowiskach znajdują się tzw. pijalnie wód. To, że woda jest podstawą życia, nie rodzi wątpliwości. Czym jednak różni się woda z kranu od klas wód proponowanych w sanatoriach? Najprościej spostrzec różnicę w smaku, ale jest jeszcze wiele innych właściwości. Znawcy tematu co jakiś czas wykazują, że na świecie jest się woda o różnym składzie.

Woda do picia

Autor: M Yashna
Źródło: http://www.flickr.com
Bezpieczeństwo osób popijających wodę jest otoczone przez wiele zasad i wymogów. Pożądane parametry, np.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tutaj wpis jest wartościowy i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten link, a przeczytasz więcej informacji ekologiczne opakowania do cateringu!

w zakresie mikrobiologicznym są bezsprzecznie określone w rozporządzeniu ministra zdrowia. W sanatoriach różnego rodzaju istnieje możliwość zetknąć się z propozycją do spożycia wielorakich wód posiadających określone substancje mineralne. Czym się różni woda Jana (polecamy sklep Allecco) od na ten przykład wody Franciszek?

Jak na smak danego rodzaju wpływa głębokość źródła? Dlaczego istotny jest poziom mineralizacji danego płynu wypływającego wprost z przyrody? O tym wszystkim i paru innych danych opowiadają kuracjuszom terapeuci. () Woda Jana zwalcza problemy z nerkami, woda Henryk – istotnie obniża poziom cukru we krwi, a woda Franciszek – pomaga na wrzody żołądka. Jest jeszcze kilkadziesiąt innych kategorii wód, poza wymienionymi powyżej i każda z nich cechuje się inną zawartością mikroelementów.

Cechy każdej poznano organoleptycznie. Badania wskazują na to, że mikroelementy są faktycznie istotne i można mieć wpływ na posiadanie ich w prawidłowej ilości właśnie poprzez wypijanie odpowiednich rodzajów wód. Pośród typów wód mineralnych wytworzył się podział zależny od zawartości minerałów w danej wodzie.

Możemy wyróżnić: wody niskozmineralizowane (do 500mg/l), średniozmineralizowane (od 500mg do 1500mg/l), jak również wysokozmineralizowane (ponad 1500mg/l). Wybór odpowiedniej odmiany naturalnej wody mineralnej, jest uzależniony naszych indywidualnych potrzeb. Warto śledzić wiadomości dotyczące zatrucia gleb, np. po katastrofie cysterny przewożącej niebezpieczne substancje. Prawdopodobnie, że przez glebę mogły one trafić do źródełka.

Warto pamiętać, że picie wody jest najczęściej zdrowe, jednak woda z nieznanego źródła może nieść zagrożenie. Bez starannej analizy nie jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić składu wody, która jest jednym z najlepszych rozpuszczalników. W związku z tym, gdy kupujemy butelkę wody w supermarkecie warto zobaczyć skąd jest czerpana i zastanowić się, jakie warunki występują na określonym terenie.