Parę technik, żeby znaleźć zatrudnienie w poważanej firmie IT

przez | 22 grudnia 2021
Znalezienie pracy, która ułatwia nie tylko godziwe pieniądze, ale możliwości rozwoju, nie jest łatwe. Wyłącznie wiedza i umiejętności nie wystarczają. Trzeba wiedzieć jak się do tego wziąć. Pozytywna wiadomość jest taka, że specjaliści IT potrzebni są w wielu dziedzinach, w których wykorzystuje się nowe technologie. Oczywiście należy sprawdzać serwisy z ogłoszeniami o zatrudnieniu, zarazem te znane jak i te bardziej niszowe. Często niewielkie portale mają lepsze propozycje niż te znaczące.

praca programisty

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Można też korzystać z agencji pośrednictwa ( z ogłoszeniami pracy jober.pl). Ich zaletą jest ciągła rekrutacja. Warto u nich zostawić swoje CV, nawet jeśli obecnie nie posiadają ogłoszeń, które nas zaciekawią. Fachowcy wąskich branż powinni zaglądać na branżowe fora. Pracodawcy czasami szukają przyszłych współpracowników spośród fachowców. Jeśli napisaliśmy cenny komentarz, na pewno ktoś nas wyszuka. Powinno się też zaglądać na portale dla wolnych strzelców. Ceny nie są tam najlepsze, ale czasami trafia się coś ciekawego. Poza tym poskładasz wartościowe portfolio. Nie jest tajemnicą, że najbardziej banalna do wyszukania jest praca dla programisty Java. Zwykle zespół jest zbudowany z młodziutkich fachowców, ale zdarza się, że pracę zaczyna trzydziestopięciolatek. Faktycznie rocznik nie ma znaczenia.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, poznaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (http://rp.pl/prawo/210629826-Ulga-od-dlugu—na-czym-polega-program-oddluzeniowy.html), odnajdziesz tutaj analogiczne informacje.

Pracodawcy cenią umiejętności, chęć nieustannego postępu i przygotowanie na zmiany, dowiedz się więc: szukaj pracy jako programista. To mit, że w dziedzinie IT nie spotyka się pań. Jest ich coraz więcej i w niczym nie ustępują panom. Praca dla programisty Java jest dobra zarówno dla kobiet niewiast jak i dla przedstawicieli brzydszej płci. Jeśli jesteś przedstawicielką słabszej płci, nie poddawaj się.

programowanie

Autor: Daniel Iversen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli posiadasz wiedzę i przygotowanie zawodowe możesz wskórać wiele. W każdej pracy najistotniejsza jest umiejętność rozwiązywania problemów. Dlatego jutrzejszemu pracodawcy warto jest pokazać własny projekt. Nie musi być idealny. Ważne, że program działa, a ty masz poczucie błędów, umiesz o nich rozmawiać i jesteś gotowy na nowe wyzwanie. Na rozmowie wstępnej warto szczerze oznajmić, jakie umiejętności chcemy rozwijać. Nikt nie jest ekspertem od wszystkiego. Znajomość dobrych i słabych stron jest niezwykle ceniona. Nie zapomnijmy o tym podczas rozmowy z przyszłym chlebodawcą.