Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby polowania były udane?

przez | 17 grudnia 2021
Dobrej klasy ubrania myśliwskie w barwach lasu to podstawa ubioru łowcy zwierząt oraz tych którzy pracują w lasach. To dla tych ludzi sklepy przygotowują specjalne katalogi z kurtkami, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami mające przeznaczenie leśne. Ludzie lasu: najczęściej leśnicy, (służba leśna), a głównie myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której zwyczajnie nie da się zupełnie zrozumieć.

zobacz

Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Człowiek jest w lesie ogniwem dopasowującym się do otoczenia, nigdy nie na odwrót. Obserwujemy to w odzieży i akcesoriach, które nabyć można w sklepach myśliwskich, militarnych. Barwy kurtek, płaszczy, dresów i wszystkich przydatnych rzeczy to przede wszystkim mozaika i paleta leśnej zieleni.

Polowanie to sposób na życie, ewentualnie zajęcie weekendowe, które oznacza pewną dozę niepewności. Spotkanie oko w oko myśliwego ze zwierzyną parametrów dzika czy wilka nigdy nie jest przesądzone. Człowiek nigdy nie będzie w stu procentach pewny przystępował do tropienia zwierząt, choćby mając najlepsze wabiki, niezawodny sprzęt i ubrania świetnie maskujące – kliknij tutaj.

Nie da się przewidzieć jak zachowa się tropione zwierzę, co sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, potocznie mówiąc, mieć oczy szeroko otwarte. Stąd też całość wyposażenia odgrywa u myśliwych decydującą rolę. Sięga to nawet bielizny, zwykle termo aktywnej, która jest projektowana w kolorach zieleni leśnej. Kurtki myśliwskie muszą być głównie ciepłe i dobrane do proporcji łowców.

Za egzemplarze z wysokiej półki przeznaczone do noszenia właśnie myśliwym chętni zapłacą nawet do dwóch tysięcy złotych.

Skoro masz pewność, że omawiany temat okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz, że również proponowana strona www posiada podobnie cenne informacje – kliknij tutaj.

Cieńsze kurtki z polaru kupi się od stu złotych, a w wersji z odczepianiem rękawków (zalety kamizelki przydają się na ciepłe dni lata) sprzedawcy zażądają kilkaset złotych.

Obojętnie czy jesteśmy zawodowymi myśliwymi, czy pracujemy w służbach leśnych – ubrania, które nosimy, powinny być relatywnie dobrej jakości, w kolorach maskujących, które dopasowują człowieka do przyrody. Te zabiegi nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale także komfort przy długich rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie gościem przyrody leśnej, nigdy gospodarzem.