Surowe warzywa i owoce nie tylko na sałatkę? – czyli ozdoby przy użyciu tradycyjnych produktów

przez | 22 września 2021
Urządzanie imprezy w domu jest niemałym wyzwaniem, w szczególności, gdy zamierzamy zaprosić większą ilość gości. Oczywiście, podstawą w tym przypadku jest odpowiednio przygotowany stół, który z jednej strony winien być suto zastawiony, z drugiej odpowiednio ozdobiony.

Niejedna gospodyni domowa jest w stanie przygotować świetne przyjęcie wykorzystując do tego standardowe produkty użyte w oryginalny sposób. Przykładem może być zastosowanie tego rodzaju produktów jak surowe warzywa i (jedz surowe warzywa) owoce. Wbrew pozorom można je wykorzystać na wiele sposobów.
Oczywiście z surowych warzyw przede wszystkim możemy przygotować pyszne surówki i sałatki podawane osobno albo jako dodatek do przygotowanych potraw. Takie surówki, niezależnie jakich użyjemy warzyw zawsze prezentują się niezwykle apetycznie a przede wszystkim kolorowo. Podczas domowych uroczystości schodzą ze stołu najszybciej i tak samo ekspresowo możemy je przygotować.

stragan z warzywami

Autor: webbgun
Źródło: http://www.flickr.com
Ale oprócz wykorzystania surowych warzyw i owoców do przygotowania smakowitych sałatek warto także pomyśleć o stosownej dekoracji stołu za ich pomocą. Prawdziwi mistrzowie kuchni potrafią wyczarować z warzyw prawdziwe cuda.

Czy po przeczytaniu prezentowanego tekstu udało Ci się wywnioskować coś fascynującego? Jeśli tak, to zobacz pozostałe informacje tu – na pewno pochłoną Cię kompletnie.

Z marchewki, kapusty i ogórka mogą przygotować wspaniały bukiet, a z arbuza czy buraczka ludzką twarz czy popularne zwierze – specjalnie dla zainteresowanych: świeże warzywa od Raw Foods Polska. Przeciętna gospodyni domowa raczej nie umie wykonać takich artystycznych „rzeźb” z warzyw i owoców, ale przy odrobinie wyobraźni może pięknie ozdobić stół stosując te proste i zjadane każdego dnia produkty. Nie trzeba przecież wiele zachodu, by z połówki pomidora i majonezu zrobić muchomora, a z marchewki i ogórka tulipana. Jeśli mamy dzieci przygotowywanie ozdób z jedzenia okaże się na dodatek idealnym pretekstem do wspólnej zabawy i do spędzenia radosnych chwil.

Doskonałym źródłem wiedzy na temat tego, jak zabrać się do robienia dekoracyjnych potraw jest bez wątpienia internet. Przejrzymy tu wiele „apetycznych” zdjęć i tutoriali, które krok po kroku zaprezentują jak wykonać królika z marchewki czy różę z wędliny.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj pizza Warszawa Młociny .

Tak przyozdobiony stół będzie kusił i zachęcał do jedzenia wszystkich gości, którzy przy nim zasiądą. Warto o to zadbać, by nasze przyjecie na długo pozostało w pamięci uczestników.