Jak dobrać obuwie do ubrania – poznaj parę uniwersalnie obowiązujących reguł

przez | 20 grudnia 2021
Musimy pamiętać o tym, że nieodpowiednie obuwie może obrócić wniwecz nawet najstaranniej przygotowaną stylizację. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na przyswojenie paru podstawowych, powszechnie obowiązujących reguł.
Sprzymierzeńcem dam narzekających na nadmiernie obszerne łydki pozostają meliski na obcasie, najlepiej głęboko wcięte . W wypadku koturnów liczą się wyłącznie te wyjątkowo zgrabne, właściwie wyprofilowane, najpoprawniej w takim samym kolorze jak reszta bucika.

Unikać

jasne półbuty

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com

powinniśmy obuwia kończącego się w najszerszym miejscu łydki, luźnych kozaków, czy również dużych ozdób oraz frędzli. Niezbyt korzystnie przedstawia się połączenie balerin i spódniczki. Na odwrót powinny czynić kobiety szczupłe, potrzebujące troszeczkę zaokrąglić swoje kształty. Sandały, czółenka, meliski – wszystkie owe opcje będą mile widziane w wyjątkowo ozdobnych wersjach, z fantazyjnymi wykończeniami.
Wiele okazji wymaga szczególnej oprawy, a co się z tym wiąże – ubioru, toteż wybierając się na spotkanie za każdym razem powinnyśmy wiedzieć, jaki charakter będzie ono mieć. Jeśli będą to ustalenia biznesowe, dresscode każe włożyć obuwie na wyższym obcasie czy klasyczne czółenka, pomnąc o tym, aby palce za każdym razem pozostały osłonięte. Na co dzień w pracy także nie powinnyśmy przekraczać określonych granic (pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Balerinki_Meliski-339.html). Odpowiednie dopasowanie obuwia do okazji to nie jedynie przejaw dobrego stylu, lecz również wyraz szacunku dla ludzi z którymi się spotykamy, a także wyraz naszego zrozumienia sytuacji.

zniszczone trampki

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo nieadekwatnie wyglądały będą tenisówki noszone w trakcie ważnej uroczystości, jak również wysoki obcas w czasie spaceru po lesie, gdzie stosowne będą oficerki (pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Kozaki_Oficerki-346.html).
Dobrze jest wyszukiwać rozwiązań zestawiających modę z komfortem, czego przykładem są tak modne od kilku sezonów meliski na koturnach. Chociaż psychologia (parapsychologia) odzienia to dyscyplina kontrowersyjna, możemy się zgodzić, iż świadomość pociągającego wyglądu u kobiet jest jednym z determinantów ich dobrego humoru. Wedle specjalistów od wizerunku panie szczególną uwagę przywiązują do okrycia oraz dodatków.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej (https://www.crossjeans.pl/on/jeans/relaxed), a na pewno zdobędziesz wiele ciekawych informacji na ten wątek.

Można więc zasugerować, iż odpowiednio dobrane buty to nie jedynie komfort dla nóg, lecz również lepszy humor jak też „stylowe odzwierciedlenie niewieściej duszy”.