Jak dobrać prezenty, które faktycznie będą najlepiej wybrane? Czy książka jest prezentem na lata, do którego z chęcią wracamy?

przez | 19 maja 2022
Jakie prezenty sprawdzą się najlepiej? Czy tego typu, jakie są jednorazowe, jak kwiaty, a mają podkreślić uroczystość chwili? A może takie na lata, jakie stanowią wartość samą w sobie? Większość ludzi z pewnością wybierze tę drugą możliwość, bo każdy woli dostać coś, do czego jest w stanie powrócić po latach oraz cieszyć się tym na nowo. Takie podarunki możemy wyszukać w księgarni, bo książka to coś, do czego warto powrócić, czasami w najmniej oczekiwanym momencie.

linux komendy

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
lawendowe pole

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Weźmy np. książkę Lawendowe Pole autorki Joanny Posoch. To poradnik dla dla każdej osoby, który ma dosyć już miasta i planuje zamieszkać na wsi. Pisarka daje rady, jak sobie tam poradzić, przykładowo jak uprawiać zioła, żeby życie na wsi rzeczywiści nam się spodobało, a nie było źródłem frustracji. W podobnym sensie możemy opisać- lawendowe pole
Atlas ptaków, czyli publikację, dzięki jakiej w trakcie normalnego spaceru będziemy mogli rozpoznawać różne ptaki. To niezwykle interesujące zajęcie, chociaż na co dzień zabiegani oraz zmęczeni nie zauważamy tego typu możliwości.
atlas ptaków

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jak przychodzi weekend to możemy się tym zainteresować, a jak posiadamy tego typu atlas na półce to to takie zadanie stanie się bezproblemowe do wykonania. Jak prezenty książkowe to bez wątpienia klasyka, co oznacza książki, które zapisały się w historii literatury, najkorzystniej je znać i mieć na półce. Najlepszym przykładem może być Paragraf 22. Lecz tego rodzaju prezenty mogą być po prostu użytkowe, nie takie co przetrwają próbę czasu, lecz w konkretnym momencie przez parę lat stanowić będą obowiązkową pomoc. Najlepszym przykładem jest publikacja Linux komendy. To książka z dziedziny wiedzy, jaka bez przerwy się zmienia, tak więc nie możemy stwierdzić, iż na przykład za 10 lat z takich książkach będzie z pewnością obowiązująca. Z tego względu tego typu książki są bardzo dobrym prezentem dla osoby, która zajmuje się takimi kwestiami w obecnym momencie i z pewnością taka pozycja będzie dla niej ogromnym wsparciem- linux pomoc.

Lecz czy przetrwa dany okres czasu? To zależy od tego, o jakiego typu dziedzinie mówimy, ponieważ w tym przypadku, jak powiedzieliśmy już wcześniej, to raczej niemożliwe, lecz w wielu innych momentach jest to prawdopodobne. Faktycznie tak jest w przypadku umiejętności, w których nie zmieniają się reguły i określone techniki. Jak więc widzimy prezenty trwałe oraz na lata, jak książki, to najbardziej odpowiedni sposób, ażeby obdarować solenizanta w coś, co będzie z nim na zawsze, a i może przyda się w następnych latach. Do tego typu prezentów powraca się z sentymentem, lecz i w kwestiach praktycznych, kiedy dana książka będzie przydatna i pomocna.