Co powinnaś wiedzieć o aucie, żeby poruszać się bezpiecznie?

przez | 6 lipca 2022
Na naszych szosach z roku na rok przybywa kobiet kierowców. Niektóre z nas jednakże ograniczają się jedynie do samego jeżdżenia, kwestie związane z wyposażeniem auta zostawiając mężowi lub mechanikom.

Jednak powinno się mieć chociaż podstawowe informacje o tym, jak musi być wyposażony pojazd, by poruszanie się nim było komfortowe i bezpieczne.
Na początek opony. Mają one bezpośredni kontakt z drogą, z tego powodu są czynnikiem kluczowym nie jedynie dla komfortu, ale również bezpieczeństwa. Opony Bridgestone rekomendowane są jako produkt wytworzony z myślą o bezpieczeństwie. Ma się rozumieć kupno właściwych zależy od rodzaju jazdy i miejsc, po których jeździsz. Bridgestone oferuje opony i dla preferujących sportowy styl jazdy, na długie turystyczne trasy czy do poruszania się przede wszystkim w przestrzeni miejskiej – w Ceneo.
W każdym aucie zamontowanych jest kilka filtrów. Czyszczą one podzespoły, z którymi współpracują. Wymieniamy je przeciętnie raz, dwa razy na rok. Można rekomendować filtry Filtron. Ciągłe inwestowanie firmy w rozwój technologiczny skutkuje tym, że są to filtry wysokiej jakości.
auto

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
Filtry Filtron spełniają wszystkie konieczne europejskie standardy, gdy chodzi o jakość ich wytworzenia.
Kolejny ważny element to Obd2. Jest to sposób samodiagnostyki aut. Dzięki niemu mamy wgląd do danych odnośnie stanu poszczególnych układów pojazdu.

Jeśli analizujesz prezentowany tekst, to oznacza, że niezwykle Cię zainteresował. Skoro tak, to przejrzyj (www.koneser.eu/wydarzenia-aktualnosci/), że inne strony też mają istotne wiadomości.

Podstawową jego funkcją jest pomiar i nieustanne monitorowanie parametrów układu napędowego. Co istotne, Obd2 jest obowiązkowym standardem w nowszych samochodach – w Ceneo.

Na koniec gadżet, który przyda się części z nas. Kiedy spożywamy alkohol, to rzecz jasna nie możemy prowadzić, póki mamy go we krwi. Bywają sytuacje, kiedy tego nie jesteśmy w stanie sprawdzić. Wtedy przyda się alkotest. W necie znajdują się wirtualne testy, jakie po podaniu wielu danych mogą ci podpowiedzieć, czy masz alkohol nadal we krwi. Jednakże nie powinniśmy im zbyt wierzyć. Dlatego sugerujemy, iż lepiej jest skorzystać ze specjalistycznego sprzętu. Jeżeli takie sytuacje są rzadkie, wystarczy jednorazowy alkotest. Są to towary niedrogie, bez trudu dostępne, zwłaszcza na stacjach benzynowych. Spełniający standardy alkotest jest na tyle dokładny, że określi czy możemy już prowadzić.

Mamy nadzieję, że zwiększyliśmy wasza wiedzę o właściwym wyposażeniu samochodu, aby jazda była bezpieczna.