Jesteś miłośnikiem wina i nalewek? Zakup karafkę, ciesz się pięknym podaniem trunku i zadbaj o jego dekantację

przez | 9 lipca 2021
Chociaż wino nie jest narodowym napitkiem naszych rodaków, raduje się wciąż wzrastającym powodzeniem oraz coraz częściej pokazuje się na polskich stołach. Łączy się to z dogodniejszym dostępem do dobrych trunków, jak też tym, że również krajowe wina zdobywają coraz znaczniejsze uznanie wśród amatorów. Jeżeli uwielbia się od czasu do czasu skosztować wina albo nalewki, trzeba zaopatrzyć się w komfortową karafkę.

Kochasz wino? Zakup karafkę!

kieliszek z winem

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które uwielbiają czasem skosztować kieliszek smakowitego wina, lub serwują tego typu trunek na uroczystościach i imprezach rodzinnych, powinny pomyśleć o zakupie karafki do wina, które dostaniesz w sklepie Deco Salon.

Zaciekawił Cię analizowany tu wątek i szukasz oprócz tego innych tego typu danych? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/miesa-l/).

To prawda, że wino przelewane do karafki wygląda wyjątkowo estetycznie i elegancko, zwłaszcza kiedy w komplecie z karafką kupuje się także śliczne kieliszki lub szklanki. Jednak walory estetyczne nie okazują się wyłącznym powodem, dla którego warto przed serwowaniem wina przelać je do karafki. Wiąże się to bowiem z istotnym procesem dekantacji. Wino musi oddychać

Szeroka grupa osób otwiera wino i od razu zapełnia napojem kieliszki, nierzadko butelkę otwiera się już przy stole lub podczas posiłku. Tymczasem wino czerwino (zobaczpolskie wina gdzie kupić) powinno zostać poddawane procesowi dekantacji, co pozwoli mu troszkę pooddychać, a przede wszystkim rozdzielić trunek od wytwarzającego się osadu. Nalewanie wina do karafki zdaje się być łatwą i szybką czynnością, jednak wszystko trzeba wykonać wyjątkowo powoli oraz z ostrożnością, gdyż jeden nieostrożny ruch potrafi zniweczyć calutką pracę i spowodować, że wino ponownie zmiesza się z osadem.


Wybierz karafkę na prezent

W sytuacji, jeżeli poszukuje się inspiracji na estetyczny oraz interesujący prezent dla smakosza win albo nalewek, można wziąć pod uwagę sprawunek eleganckiej karafki. Wino podane w karafce świetnie wygląda na stole, a jak się okazuje, nabiera również doskonalszego smaku, pozbywa się niemiłego aromatu oraz posmaku. W karafkach można podawać w równym stopniu wina, nalewki, jak również zwykłą wodę, zatem przyda się ona w rzeczywiście licznych sytuacjach. Może służyć również jako ładny motyw ozdobny, szczególnie że karafki produkowane bywają w wielu różnorakich wzorach, zarówno w duchu klasycznym, jak też współczesnym.