Garść pomocnych pomysłów na utrzymanie ciepła w domu podczas chłodnych dni

przez | 9 lipca 2021
Ciepły dom jest pierwszą rzeczą, o której myślimy wracając po pracy w zimowy wieczór. Czasami jednak, zamiast przyjemnego ciepła, czujemy ziąb i przyjazny dom zmienia swoje oblicze.

Najlepiej pomyśleć o tym już podczas budowy domu czy przy przeprowadzce.
Jeśli jest taka możliwość, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednio ocieplony budynek. Ocieplenie poddasza, nawet niezamieszkałego, jest bardzo ważne, ponieważ tamtędy ucieka największa ilość ciepła – rzetelna mata ceramiczna dachu. Znaczący jest również wybór sposobu ogrzewania. Poradźcie się fachowca, który doradzi najkorzystniejsze dla was rozwiązanie, dopasowane do wielkości domu i waszych potrzeb , a także zadba o prawidłowy przegląd całej instalacji.

Czy chcesz dowiedzieć się czegoś nowego na przedstawiany temat? Jeżeli tak, to idealnie, gdyż ta pełna treść (http://orson-przeprowadzki.pl/oproznianie-oraz-utylizacja-starych-rzeczy/) zapewne także Cię zaciekawi.

Kolejnym ważnym czynnikiem są szczelne okna i drzwi bo one również mogą powodować znaczące straty temperatury.

wydruk

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
ocieplenie poddasza

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com
W uzyskaniu przyjemnej temperatury możecie także skorzystać z innych metod, niewymagających dużego nakładu finansowego. Nawet zimowe słońce ociepla pomieszczenia, więc przed wyjściem rano rozsuńcie zasłony. Wieczorem je zasłońcie, ponieważ są dodatkową osłoną od zimnego wiatru. Na podłogach można położyć gruby dywan. Ta metoda co prawda nie nadaje się na tanie ocieplenie poddasza, ale spowoduje, że nie będziecie odczuwali nieprzyjemnego chłodu ciągnącego od podłogi. Ciekawym sposobem jest także naklejenie foli aluminiowej za grzejnikami, dzięki czemu ciepło będzie odbijane do środka pokoju, a nie uciekało na zewnątrz.

Większość z wspomnianych powyżej pomysłów można zrealizować samodzielnie i prosto, a efekty na pewno zmniejszą odczuwanie zimna.