Piękna łazienka – jaki styl mebli wybrać, by czuć się w niej komfortowo?

przez | 3 września 2021
Od czego zaczynamy aranżowanie mieszkania? Nie ma ważniejszego pomieszczenia niż łazienka, gdyż bez niej trudno byłoby zachować higienę, przyszykować się do wyjścia i dokonać koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego jest pierwsza na liście, gdy zamierzamy wyremontować dom albo dopiero chcemy wszystko urządzić w naszym nowym lokum. By być zadowolonym z jej wyglądu, powinniśmy nade wszystko dobrać właściwe meble. Na jaki styl powinniśmy się zdecydować?

łazienka

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Wszystko jest uzależnione od upodobań danej osoby. Niektórzy cenią sobie nowoczesny minimalizm, inni woleliby styl awangardowy albo – zupełnie przeciwnie – romantyczne dodatki oraz wyjątkowo upiększane lustra. Jeżeli zdecydujemy się pierwszą opcję i interesują nas meble nowoczesne łazienkowe, warto jest postawić na zwykłe szafki w barwach natury. Niepotrzebne są uchwyty, jakie byłyby tutaj bezcelową ozdobą.
Takie wnętrze jest znakomite, jeśli chcielibyśmy się wyciszyć oraz zaznać spokoju po codziennym urwaniu głowy. W przypadku łazienki w charakterze romantycznym, rewelacyjna będzie pastelowa kolorystyka, zasłona w kwiaty przy wannie i lekkie meble, najlepiej na cienkich nóżkach (zobacz projekty Antado). Dobrze będzie je udekorować, nawet własnoręcznie wykonanymi ozdobami, które dodatkowo nacieszą oczy. Przydadzą się także ładne klamki, które zawsze możemy wymienić, jeśli te dołączone do mebli nie spełniają naszych potrzeb. Natomiast łazienka armatura elektroniczna bezdotykowa w stylu retro to zwłaszcza drewniane, najlepiej rzeźbione

łazienka

Autor: Deante Sp. J.
Źródło: Deante Sp. J.

elementy, ciężkie szafki na wysokich nogach i stylizowane uchwyty.

Jeśli zafrapowała Cię prezentowana kwestia, bez wahania wejdź na ten odnośnik – to źródło (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/pl/strona/menu/19/6/przeglady-specjalistyczne) z pewnością także będzie warte Twojego zainteresowania!

Wiele osób docenia także łazienki glamour. Co je cechuje? Nade wszystko wystawne formy, drogie wykończenia i starannie przemyślana kolorystyka. Tu nic nie powinno być przypadkowe.

Jeżeli zaaranżujemy łazienkę w zgodzie z naszym stylem, na pewno nie będziemy chcieć nic zmieniać przez długi czas, a kąpiele nie zajmą nam dziesięć minut, ale pół godziny, gdyż nie będziemy mogli nacieszyć się rewelacyjną aranżacją. Warto jest obejrzeć w sklepach komplety mebli do łazienki (zobacz firmę Antado), dzięki którym szybciej wykończymy to pomieszczenie, abyśmy mogli skoncentrować się na dodatkach oraz nieodzownych sprzętach. Nie zapomnijmy o sklepach internetowych, gdzie możemy znaleźć nie tylko bardziej korzystne ceny, ale i szerszy wybór produktów.