Rehabilitacja po urazach

przez | 9 lipca 2021
Rehabilitacja może przybierać bardzo różne postaci. Przeprowadzana jest z rozmaitych przyczyn, między innymi po wypadkach w celu powrotu do zdrowia. Przydatna okazuje się również w sytuacji części schorzeń wrodzonych i wad.

Niekiedy jest sytuacja, że poprzez ćwiczenia rehabilitacyjne udaje się otrzymać takie rezultaty, jakich nikt się uprzednio nie spodziewał. To, co jest najbardziej istotne w ćwiczeniach rehabilitacyjnych to to, by zabiegi miały miejsce regularnie.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/

.

Ogromnie istotnym elementem wielu kuracji rehabilitacyjnych jest masaż. Wbrew opinii niektórych nie ma on jedynie funkcji relaksacyjnej, ale też zdrowotną. Masaże w rehabilitacji służą zazwyczaj pobudzaniu mięśni, które przykładowo uległy porażeniu. Po regularnym poddawaniu masażowi mięśnie te stopniowo wracają do zdrowia. W takich sytuacjach nierzadko stosuje się również (hiperłącze do strony) naświetlania, w celu dodatkowego rozgrzania mięśni. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową „poradnia rehabilitacyjna” uzyskuje się bardzo dużo wyników na temat obowiązującej oferty. Przy urazach kolana, dobrym pomysłem jest również (kliknij po szczegóły) zakup specjalistycznego stabilizatora jak .