Minolta lub Canon? Czy warto pomyśleć o tańszych zamiennikach?

przez | 23 maja 2022
Zainteresowanie robieniem zdjęć, szczególnie jeżeli dotyczy nowoczesnych urządzeń okazuje się być dla wielu osób mało ekonomicznym hobby. Dlatego nawet posiadając cały sprzęt z markowymi aparatami, takimi jak Minolta czy też Sony, opłaca się pomyśleć o tańszych zamiennikach, jakie bez kłopotu zastąpią za kosztowne markowe elementy.

aparat fotograficzny

Autor: Dave Kennard
Źródło: http://www.flickr.com
Takimi częściami, jakie można zamieniać pozostałymi markami, są na przykład lampy, a także teleobiektywy. Szczególnie te drugie wyróżniają się tym, iż są niezwykle kosztowne, nawet jeżeli już przygotujemy profesjonalne części zamienne.

Tak więc raczej automatycznie wpada do umysłu myśl, iż mimo wszystko na oryginalne części mogłoby nas w kompletnie nie stać. Jednym z takich szanowanych pośród profesjonalnych artystów obiektywem jest sigma 35 – WWW. Dzięki technicznym przejściówkom może być dołączony do dowolnego aparatu, niezależnie czy to będzie Canon, czy może jednak Nikon. Jest to obiektyw o bardzo dobrym świetle, bo aż 1.4 dzięki czemu w niejasnych pomieszczeniach nie powinniśmy martwić się często o ponadprogramowe światło. Dodatkowo istnieje możliwość, aby taki element służył jednocześnie do fotografowania krajobrazów, jak i też ludzi. Wszystko będzie zależeć od tego, czy obiektyw sigma 35 będzie podłączona do aparatu z małą matrycą, czy może jednak wielkoformatowego.

Jeśli ten element przypasujemy do pierwszego typu aparatuj, to nasza ogniskowa od razu wzrośnie. Opłaca się zaciekawić się mocniej tym producentem, szczególnie jeżeli jeszcze nie wybraliśmy, co dokładnie planujemy rejestrować.

Aparat

Źródło: http://www.sxc.hu/
W końcu każdy dodatkowy obiektyw na poziomie, łączy się zwykle z cenami w obszarze paru tysięcy zł. Jeżeli nie chcemy upłynniać gotówki bez logicznego zamiaru tak ogromnej sumy pieniędzy, to właśnie skompletowanie swoich sprzętów poprzez obiektywy Sigma, będzie wspaniałym i co najważniejsze, również ekonomicznym wyjściem. Przy zakupie tego typu obiektywów nie powinniśmy jedynie zapominać, by powiedzieć jakiej marki stosujemy lustrzankę.

Jeśli zainteresowała Cię ta sprawa, szybko sprawdź link stojaki na ulotki reklamowe a dowiesz się znacznie więcej szczegółów, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

Wtedy będzie do zestawu dopasowany wcześniej określony konwerter, który umożliwi prawidłowe działanie całego systemu.