W jaki sposób efektownie wzmocnić własne umiejętności zawodowe?

przez | 9 lipca 2021
Ulepszanie swoich kwalifikacji w zawodzie jest podstawą powodzenia na rynku pracy. Występuje kilka prostych sposobów na uczynienie własnego CV bardziej atrakcyjnym. Ważne, żeby uzyskanie nowej umiejętności wiązało się ze zdobyciem właściwego dokumentu potwierdzającego przebycie szkolenia. Dużo szkoleń może być odbywane bezpłatnie dzięki dotacjom z rozmaitych źródeł – Unia Europejska często sotuje szkolenia seniorów, Urząd Pracy pozwala na bezpłatne przekwalifikowanie się ludziom niezatrudnionym, ludzie już zatrudnieni mogą starać się o dotację od pracodawcy na szkolenia umiejętności przydatne przy wykonywaniu zawodu.

szkolenie zawodowe

Autor: Beyond Access
Źródło: http://www.flickr.com
W czym się szkolić?Zdecydowanie do najpopularniejszych szkoleń zaliczają się szkolenia spawalnicze (popatrz na to), wiele ludzi poszukujących pracy zdobywa pozwolenie na spawanie rozmaitymi sposobami, bowiem jest to opłacalny zawód zarówno na terenie państwa, jak i poza granicami. Drugim najpopularniejszym rodzajem szkoleń są te na temat kierowania wózkami widłowymi,

szkolenia interpersonalne:

ponieważ zawód magazyniera również uważa się za opłacalny. Osoby, które nie chcą zdobywać umiejętności w zawodzie, nierzadko decydują się na odbycie szkoleń, które będą prezentować się zachęcająco w aplikacji. Interesującym wpisem w CV może być chociażby zarządzanie czasem – http://tuv.com/akademia-polska/pl/akademia_lidera_jako_ci.html, szkolenie z tej umiejętności także można odbyć w odpowiednim ośrodku i otrzymać odpowiedni certyfikat potwierdzający jego ukończenie.

Szkolenie osobowościOstatnio popularne jest nabywanie zdolności rozwijających charakter, szkolenia tego rodzaju mogą się przydać w życiu codzienny, jak i w zawodzie czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Do grupy zdolności tego rodzaju zalicza się na przykład sztukę perswazji, zdolność do publicznego wygłaszania własnego zdania czy asertywność. Umiejętności te można zyskać podczas szkoleń, takie szkolenia mimo że nie są dofinansowywane, są stosunkowo popularne. Szkolenia interpersonalne, bo taką noszą nazwę, bardzo dobrze wyglądają w CV, gdyż świadczą o chęci danej osoby do samorozwoju. Nawet jeśli zdolność nabyta podczas takiego szkolenia nie przyda się w pracy, pracodawca bardziej przychylnie patrzy na taką aplikację.