Dodatki dla fanów herbaty

Dodatki dla fanów herbaty
Pewnie nie ma osoby, która nie lubiłaby kawy, tak zwanej małej czarnej albo też chociażby nie gustowałaby w jakiejś herbacie. Oczywiście możemy wypić najzwyklejszą herbatę albo degustować taką z dodatkami i różnymi przyprawami. Podobnie jest z kawą, można pić zwyczajną czarną albo z mlekiem bądź zdecydujemy się na takową z różnymi dodatkami albo o przeróżnych smakach jak również z przyprawami. Jeżeli bardzo polubimy na ten przykład herbatę, to wspaniale wiedzieć, że oprócz tej tradycyjnej czarnej, jest także duża grupa takowych mieszanek, których mogliśmy nigdy nie wypić czy nawet o nich nie słyszeliśmy.

Lepiej jest wypić zbyt wiele filiżanek kawy czy wcale?

Lepiej jest wypić zbyt wiele filiżanek kawy czy wcale?
Prawdziwi amatorzy kawy w ciągu dnia mogą wypić wiele filiżanek. Są i tacy, którzy ten aromatyczny napój piją bez opamiętania, na potęgę. Jak się okazuje, przeciętna wartość ciśnienia krwi u takich osób, a więc i szybkość akcji serca, wykazuje niższe wartości. Ma to z kolei związek z mniejszym ryzykiem anomalii serca, wad układu krążenia oraz udarów.

W jaki sposób kawa arabica różni się od innych rodzajów kaw

W jaki sposób kawa arabica różni się od innych rodzajów kaw
Dla wielu dzień bez kawy jest dniem straconym. Jednak dobrze jest pamiętać, że kawa z automatu w żaden sposób nie dorównuje kawie przygotowywanej w domulub w kawiarni. Jeśli umiejętnie zaparzymy kawę, to ta na sto procent uraczy nasze podniebienie fenomenalnym smakiem i niesamowitym zapachem, a do tego pobudzi lub jeżeli chcemy uspokoi! Kawa może wiele, ale nie wiemy o wszystkim.