W jaki sposób kawa arabica różni się od innych rodzajów kaw

W jaki sposób kawa arabica różni się od innych rodzajów kaw
Duże grono osób mogłoby podpisać się pod słowami, które brzmiałyby mniej więcej tak: dzień bez kawy jest dniem zmarnowanym. Jednak dobrze jest pamiętać, że kawa z automatu nie może się równać kawie parzonej w domulub w kawiarni. Jeśli umiejętnie zaparzymy kawę, to ta na sto procent odwdzięczy nam się niepowtarzalnym smakiem i fenomenalnym aromatem, a do tego pobudzi lub jeśli chcemy uspokoi! Kawa to bardzo dobroczynny napój dla naszego organizmu.

Dodatki dla fanów herbaty

Dodatki dla fanów herbaty
Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby kawy, tak zwanej małej czarnej albo też chociażby nie gustowałaby w jakiejś herbatce. Rzecz jasna możemy pić najzwyklejszą herbatę albo smakować taką z dodatkami i przeróżnymi przyprawami. Podobnie jest z kawą, można pić zwyczajną czarną albo z śmietanką bądź zdecydujemy się na takową z różnymi dodatkami czy o różnych smakach oraz z przyprawami. Jeśli mocno lubimy na przykład herbatkę, to świetnie wiedzieć, iż prócz tej tradycyjnej czarnej, jest także cała grupa takich mieszanek, jakich mogliśmy nigdy nie pić albo nawet o nich nie słyszeliśmy.

Lepiej jest wypić zbyt wiele filiżanek kawy czy wcale?

Lepiej jest wypić zbyt wiele filiżanek kawy czy wcale?
Prawdziwi miłośnicy kawy w ciągu dnia mogą wypić wiele filiżanek. Niektórzy ten aromatyczny napój piją w kubkach, prawie na litry. Jak się okazuje, przeciętna wartość ciśnienia krwi u takich osób, a więc i szybkość akcji serca, jest niższa. Ma to z kolei związek z mniejszym ryzykiem anomalii serca, wad układu krążenia i stanów niedokrwiennych.